a

2. Bergama Tiyatro Festivali açılışı yapıldı

2. Bergama Tiyatro Festivali’nin açılışı Bergama Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. 29 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek olan festival açılışında konuşan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, sanatseverler ve tiyatro topluluklarını Bergama’da ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Bergama Belediyesi,  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama Kültür ve Sanat Vakfı (BERKSAV), Bergama Ticaret Odası (BERTO) desteği ile düzenlenen festival kapsamında 25 oyun sahnelenecek.

FESTİVAL AÇILIŞI VE TARİHİ BERGAMA KERMESİ RESİM SERGİSİ AÇILIŞI AYNI ANDA YAPILDI

2. Tiyatro Festivali ve Bergama Kültür ve Sanat Vakfı (BERKSAV) tarafından hazırlanan ‘Geçmişten Günümüze Bergama Kermesi Tiyatro ve Bergama Fotoğraf Sergisi açılışları birlikte gerçekleştirildi.

Bergama Kültür Merkezi’nde (BerKM) gerçekleşen açılış töreninde Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, Bergama Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Gökhan Gönlügür ve Festival Organizasyonu adına Direktör Öner Eren Arıkan birlikte kurdeleyi kestiler.

Festival kapsamında;

“Sahnesinden” başlığı altında Bir Baba Hamlet (Baba Sahne), Demiryolu Hikâyecileri (Kumbaracı50), Fü (Tiyatro Terminal), Herkes Kocama Benziyor (Kadıköy Emek Tiyatrosu), İşgüzar Bir Tekerrür (Tiyatro Peron), Sesin Resmi (Dot Tiyatro), Taşıdıklarımız (Çıplak Ayaklar Kumpanyası), Vahşet Tanrısı (DasDas) oyunları   sahnelecek.

“Dünyadan Seçkiler” başlığı altında Mandala – David Somlo (Macaristan) ile Petite Mécanique Humaine – Cie Kontamine (Fransa) bu yılki festival programında yer alacak.

“Bergama’dan” başlığı altında Adam Adam (Eyüp Gülmez), Bir Delinin Hatıra Defteri (BERKSAV Oda Tiyatrosu), Modern Doğaçlama Tiyatro Gösterisi ve Psikoz 4.48 (Bora Çınar) performansları program kapsamında takip edilebilecek.

“Bölgeden” başlığında ise Rüya /Şeyh Bedreddin Destanı (Heybe Tiyatro), Kaçak Çay Performansı (tibia x fibula), Neredeyse Tuhaf (Performans Araştırmaları Lab.), Parşömen (Proje Difüzyon) oyunları görülebilecek.

“Çocuklar” başlığında ise Bir Karagöz Oyunu / Yalancı Sahici (Şeyler Kukla ve Obje Tiyatrosu), Gülmeyen Kral (Mozart PSM), Masal Masal İçinde (Semaver Kumpanya), Yamuk Yemek (Moda Sahnesi) ve Yumurtadan Çıkan Fil (Atta Festival) oyunları çocuk izleyiciler ile buluşacak.

Bergama Stereo Bergama + Davul Geri Adım (Cevdet Erek) ve Uzak (Mekan Artı Berlin) performansları Festivale Özel kategorisinde izleyici ile buluşacak.

Festival süresince sanatsever ve katılımcıları ayrıca Bergama’nın simgeleşmiş mekânlarında özel bir seyir deneyiminin yanı sıra paneller ve atölyeler ile dolu dolu bir program bekliyor. “Sahnesinden”, “Dünyadan”, “Bergama’dan”, “Bölgeden”, “Çocuklar İçin”, “Festivale Özel” ve “Yan Etkinlikler” olmak üzere 7 başlıkta seçkiler, atölyeler, paneller katılımcılar ile buluşacak.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Sürekli’den sivil toplum zirvesi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0