a
  • Sahra Haber
  • Genel
  • 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı! İşte MEB Sorgulama Ekranı

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Sonuçları Açıklandı! İşte MEB Sorgulama Ekranı

Binlerce öğretmen için beklenen gün geldi! 20 Bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları açıklandı! Öğretmenler atama sonuçlarını e-Devlet veya MEB internet sitesi üzerinden öğrenebilecek!

MEB tarafından yapılan duyuruya göre 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarından beklenen gün geldi! Öğretmen atama sonuçlarından heyecanlı bekleyiş sona erdi. 29 Ağustos tarihinde başlayan başvuru sürecinde eğitim kurumlarında hizmet vermek isteyen binlerce eğitimci başvurularını gerçekleştirmişti. Düzenlenen 2021 yılı Öğretmen Atama Töreni’nde Sözleşmeli öğretmen atamaları gerçekleşti. Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları nasıl sorgulanır, yapılan törende hangi konulara değinildi? İşte MEB sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları sorgulama ekranı ve tüm gelişmeler!

MEB Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Açıklandı!

2021 yılı Öğretmen Atama Töreni’nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çocukları artık okuldan uzak tutma lüksümüz kalmadı. Okulların açık tutulması önemlidir. Okullarımızı açık tutmakta, çocuklarımıza en iyi eğitimi öğretimi vermekte kararlıyız.” diyerek belirtti. Sonuçlar bugün Başkan Erdoğan’ın da katılım sağladığı törenle belli oldu!

Sözleşmeli Öğretmenlik Atama Sonuçları Sorgulama Ekranı

Öğretmenler atama sonuçlarını e-Devlet ekranı üzerinden ve MEB resmi sitesinden öğrenebilecekler.

Düzenlenen tören esnasında sözleşmeli öğretmen atamalarına ve yüz yüze eğitimin detaylarına değinildi. 2021 yılı Öğretmen Atama Töreni’nde Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Atama Töreninde Yüz Yüze Eğitim Mesajı Verildi!

Okullarımızı Açık Tutmakta Kararlıyız!

Geçmişte 30 civarında olan sınıf mevcutlarımız artık 22 ortalama ile OECD seviyesindedir. Okullarımızın ve sınıflarımızın öğrenci mevcutlarını azalttık. Ortalama sınıf mevcudumuz 22 ile OECD ortalaması civarında. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı ilkokullarda 17, ortaokullarda 16, liselerde 12 civarındadır.

Hükümete gelirken eğitimi hedeflerimizin en önüne almıştık. Eğitime ayırdığımız bütçeyi kurumlarımız arasında en tepeye çıkardık. Öğretmenlerimizin özlük haklarında büyük iyileştirmeler yaptık. Avrupa’da son 20 yılda öğretmen maaşlarını en çok iyileştiren ülke Türkiye’dir. AB’nin bu konudaki raporuna göre; öğretmenler için zorunlu ders saati en düşük ülke Türkiye’dir.

Öğretmenlerimizin özlük haklarında büyük iyileştirmeler yaptık. Avrupa’da öğretmenlerin yaklaşık yarısı işlerinde stres yaşarken bu oran Türkiye’de yüzde 20 civarında. Türkiye’deki öğretmenler en az stres yaşayan öğretmenlerin başındadır. Büyük yatırımlarla okullarımızın fiziki ve teknolojik yapılarını da oldukça geliştirdik. Okullarımızın tamamını bilgisayar laboratuvarları, kütüphaneler ile donattık.

Çocuklarımızın uzaktan eğitime erişimini sağlamak için 2 milyon tablet dağıttık. Çocukların eğitimine destek olmak, ailelere kolaylık sağlamak için attığımız en önemli adımlardan biri de ders kitaplarını ücretsiz yapmamızdır. Bunlarla kalmadık, kalmıyoruz. Öğretmenlerimizin durumlarını ve okullarımızın altyapılarını güçlendirmeye çalışıyoruz. Bundan sonra odaklanmamız gereken nokta, eğitimin kalitesini artırmaktır. Eğitim sisteminin kalitesini belirleyen en önemli unsur öğretmenlerdir. Sizin öğrencilerinizi en güncel bilgilerle donatırken, kendinizi donatmanız da şarttır. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, törende yaptığı konuşmada, bugün ülkenin dört bir yanından minik çocukların okulları ve öğretmenleriyle buluştuğunu belirterek, bu açılışı Şırnak’tan başlatmanın büyük mutluluğunu duyduğunu belirtmiştir.

Çocukların, öğretmenlerin ve eğitim camiasının bu buluşmayı uzun bir zamandır sabırsızlıkla beklediğini dile getiren Özer; öğrencilerin, öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının sağlıklı bir ortamda eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürebilmeleri için gereken tüm hazırlıkları yaptıklarını bildirmiştir. Özer açıklamalarında:

81 ilde, ilçelerde, beldelerde maskeden dezenfektana kadar okullarımızın sağlıklı bir şekilde kapanmadan, yüz yüze eğitime devam edebilmesi için her türlü önlemi aldık. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin belirlenen kurallara riayet etme konusunda azami hassasiyet göstereceklerine inanıyorum. Özellikle 1,5 yıldan beri parçalı bir şekilde okulların açılmasından sonra Bakanlığımızın 5 gün tüm kademe ve sınıf seviyelerinde okulları açmasıyla ilgili Sağlık Bakanlığıyla birlikte belirlenmiş kurallara velilerimiz, öğretmenlerimiz, çalışanlarımız ve öğrencilerimiz tarafından hassasiyetle riayet edilmesi ve uyulması okullarımızın açık kalmasında en kritik konulardan biridir. Biliyorum ki ve inanıyorum ki kurallara riayet edersek okullarımızı açık tutmaya devam edebiliriz.

ırnak’ın en genç öğretmenlerin olduğu illerin başında geldiğini ifade eden Özer, öğretmenlerin, enerjisi, heyecanı ve kararlılığıyla Şırnak’ta eğitimin kalitesinin çok yükseklere çıkacağına gönülden inandığını dile getirdi.
MEB 2021-2022 eğitim öğretim yılı çalışma takvimini açıkladı! Takvime göre 6 Eylül 2021 tarihinde başlayacak okullar hangi tarihte sona erecek, ara tatiller ne zaman uygulanacak? İşte eğitim öğretim takviminde belirlenen tarihler!
Türkiye’nin dört bir köşesinde bayrağın dalgalandığı tüm noktalarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan büyük bir emekle görevlerini yapan tüm öğretmenlere teşekkür eden Özer sözlerini şöyle sürdürdü:
Bakanlık olarak bugün Şırnak’ta bulunmamın elbette çok özel bir anlamı var. Bir çocuk her nerede hangi ailede doğarsa doğsun biz ona kaliteli bir eğitim vaat edebiliyorsak eğitimde fırsat eşitliği var diyebiliriz. Fırsat eşitliği tüm çocukları okullara kayıt yapmakla başlar. Eğitim eşitliği için fırsat eşitliği için olmazsa olmaz koşuların başında gelmektedir. Değerli Şırnaklılar, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetleri, Türkiye’de eğitimde fırsat eşitliğini artıran çok önemli hamleler yaptılar. 2003’ten beri okullarımızda ders kitaplarının tamamını ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Bugün 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı itibarıyla da çocuklarımız sınıflara gittiğinde kitaplarını sıralarının üzerinde bulacaklar. Özelikle kız çocuklarımızın, okullaşma oranlarını artırmak için ailelere şartlı eğitim yardımı yapmaya devam ediyoruz.ifadelerine bulundu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

MEB 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Takvimini Açıkladı! İşte Tatil Tarihleri ve Karne Günü

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0