DOLAR

32,6577$% 0.35

EURO

34,8358% 0.37

STERLİN

40,4515£% 0.51

GRAM ALTIN

2.414,77%-0,72

ÇEYREK ALTIN

4.098,00%-0,60

DOLAR

32,6577$% 0.35

EURO

34,8358% 0.37

STERLİN

40,4515£% 0.51

GRAM ALTIN

2.414,77%-0,72

ÇEYREK ALTIN

4.098,00%-0,60

a

BUCA DEMOKRAT PARTİ ‘DE TOPLU İSTİFALAR

Sahra Haber-Gündem

Başkan Remzi Doğan, Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları toplam 32 yönetici istifa etti

Buca’lıların ” DEMOKRAT BABA ” lakabını taktığı Buca Demokrat Parti İlçe Başkanı Remzi Doğan ile birlikte Yönetim Kurulu , Kadın Kolları ve Gençlik kolları toplu istifa kararı aldılar.
Konu ile ilgili görüşünü aldığımız Doğan ;
2021 yılı Eylül ayından günümüze kesintisiz olarak Demokrat Parti Buca İlçe Başkanlığını yapıyorum, Kongre seçimleri ile göreve gelen Yönetim kurulu arkadaşlarım, Kadın Kolları ve Gençlik kollarımla harika bir ekip çalışması yaptık,


Siyasetin uç beyleri İlçe Başkan ve yöneticileridir, zira halkın sorunları ile her daim karşı karşıyadırlar, 
Taleplerin ilk yapıldığı ileri karakollardır.
Bizim partimiz Devlet’ten hazine yardımı almadığı için, genelde kendi imkanları süreci devam ettirirler. Olağan üstü ekonomik zorluklarla yürütülen sürece bir de , hirarşik silsile de bireysel davranışların ve egolar ile karşı kaşıya gelindiğinde görev yapmanın heyecanı ortadan kalkmaya başlar.
Önemli bir seçim sürecine girdik, Sürecin sıkıntılı anları her daim İlçe Başkanlarının omuzundadır. 
Gece/Gündüz Yaşadığın ilçede halkınla yaşadığın süreçte , konuşma dili beden dilinden bile anlaşılmaya, bazen de telepatik dille iletişim kurulmaya kadar gider.
Bu durumu kişisel egoları için, bencil davranıp
 şahsi teşkilatlanma adına biat kültürünü devraya sokarak, temaülleri, Teşkilatın çalışma prensiplerini hiçe sayarak yaklaşımlar gösterirse, heyecan ve güven ortamı ortadan kalkar.
Tüm yaptığımız programlara rağmen, adaylık sürecinde şahsi taleplerimi de ortadan kaldıracak alternatifli adaylar üzerinde çalışırken, pat diye önüne aday çıkarılırsa , dönen tekere çomak sokmak gibi olur.
Buca ile ilgili projeleri hayata geçiriyorsun, kamuoyu ile paylaşıyorsun, karşılıkta buluyorsun, sonra bir bakıyorsun hepsi çöpe.
Şöyle veya böyle Ankara’da GİK görevine gelmiş, Üst yöneticilerle samimiyet kurmuş, Genel Başkana yakınlığını kötüye kullanıp , Genel Başkanla Teşkilatın arasına duvar koymuş, yüz / yüze ikili görüşmelerin önüne tel örgü çekmiş, bunu da tüm davranışlarını ” BEN ” eksenine oturtmuş, tabandaki sesi, ekolu hale getirerek yukarı aktarıp, kişisel menfaatlerine uygun olacak şekilde harmanlayarak, teşkilatın sorunlarını bırakıp teşkilatla uğraşır hale gelirsen ! hirerarşik sistem tıkanmıştır.
Bizde tam da bunu yaşadık,
İki buçuk yıldır Partinin kahrını çekip, Yapılan ısmarlama aday ile çalışamayacağını dillendiren yönetim kadrolarımın isteği doğruldusunda toplu istifa kararı verdik.
İlerleyen tarihlerde daha geniş bilgilendirme yapacağım.
 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

“TÜRKİYE İSTİŞARE TOPLANTISI” MÜSİAD İZMİR’İN EV SAHİPLİĞİNDE YAPILACAK

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.