a

58’lik delikanlılar üniversiteye hazırlanıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri, ücretsiz hizmetleriyle fırsat eşitliği yaratmaya ve her yaş grubundan insanın hayallerini gerçekleştirmesine kılavuz olmaya devam ediyor. 

Geçmişte hayatın zorlu şartları nedeniyle üniversite hayallerini gerçekleştirememiş olan yurttaşların, ileri yaşlarına rağmen bu arzularının peşinden koşmalarını sağlayan merkezlerde, toplumun tüm kesimlerine örnek olacak hikâyeler yazılmaya devam ediyor.

Tarsus’taki merkezin sunduğu eğitim hizmetinden yararlananlar arasında Ayhan Sanbirgan ve Altan Güven de var.  58’lik delikanlılar derslerini dikkatle dinliyor, etüt çalışmalarını ihmal etmiyor.

Çocukluk yıllarında imkânların kısıtlı olması nedeniyle sadece ilkokulu okuyabilen ve gençlik yıllarında ise yurtdışına çalışmaya giden Ayhan Sanbirgan, 6 yıl önce Türkiye’ye kesin dönüş yaparak evlenmiş. Bir çocuk babası Ayhan Sanbirgan, içindeki okuma arzusunun peşinden giderek geride kalan 6 yıllık süre içerisinde önce dışarıdan ortaokulu, ardından liseyi bitirmiş. Büyükşehirin kurs hizmetini duyan Ayhan Sanbirgan, çok istediği üniversite hayaline kavuşmak için zaman kaybetmeden kaydını yaptırmış.

Okuma isteğinin hep devam ettiğini belirten Ayhan Sanbirgan, “Hiç okuyamamıştım, okuma içimde bir uhde olarak kalmıştı. Şu anki imkânlardan çok memnunum. Kısmet olursa iki yıllık bir üniversiteyi düşünüyorum. Gençlere de küçük bir tavsiyem var; okumaktan kesinlikle korkmasınlar. Okumak başarmak demek; zengin olabilirsiniz, şanslı da olabilirsiniz ama çalışmadan hiçbir şey yapamazsınız” diye konuştu.

İleri yaşına rağmen üniversite isteği hiç bitmeyen bir başka isim de Altan Güven oldu. Güven, “Bu benim 40 yıllık hayalimdi. Bunu gerçekleştirmek için bu sene de tekrar müracaat edeceğim” ifadelerini kullandı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Geçmişten Günümüze Kadın Kıyafetleri’ Sergisi İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sergi Salonunda Açıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0