a
  • Sahra Haber
  • Gündem
  • ADÜ Rektörü Aldemir, Samet İçin Tüm İmkânları Seferber Etti

ADÜ Rektörü Aldemir, Samet İçin Tüm İmkânları Seferber Etti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk ALDEMİR, İncirliova’da geçtiğimiz yıl babasına inşaat işlerinde yardım ederken iki kolunu birden kaybeden Samet Aktepe için 5 bin TL bağışta bulunarak, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisi için gereken her türlü yardımın yapılacağını söyledi.

İNSAN OLARAK HEPİMİZİN BİRBİRİMİZE KARŞI SORUMLULUĞU VAR

Aydın’da yayın yapan TVDEN kanalında 25 Mart 2021 tarihinde Gazeteci Emin Aydın’ın hazırlayıp sunduğu Emin Aydın’la Baş Başa programının konuğu olan ADÜ Rektörü Prof. Dr. Aldemir, “ Samet’in yaşadığı durum çok ağır. Ben hem bir eğitimci olarak hem de bir baba olarak empati yaptığımda bu tür durumlar için mutlaka harekete geçmek zorunda hissediyorum. İnsan olarak hepimizin birbirimize karşı sorumluluğu var. Üniversite Hastanemizde imkânlarımız dâhilinde yapabileceğimiz her şey için Samet’in yanında olmak isteriz” dedi.

GENÇLER GELECEĞİMİZİN, GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN TEMİNATI

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Aldemir, Samet ile henüz görüşmediğini belirterek, kendisini de görmek, tanışmak istediğini söyledi. Aldemir yaptığı açıklamada; “Biz, üniversitemizde ülkemizin geleceğini şekillendirecek gençlerle geleceği inşa ediyoruz. Gençler bizim geleceğimizin, güçlü Türkiye’nin teminatı. Bu yüzden ülkemizin gençleri için sorumluluğumuz var, biz küçük bir adımla bu yolda niyetimizi ortaya koyduk. İnşallah ortaya koyduğumuz bu niyet başkaları için de bir örnek teşkil eder ve hep birlikte Samet’in eski günlerine dönebilmesi adına elimizden geldiği ölçüde bir şeyler yaparız ve buna vesile oluruz. Tüm Aydın halkını bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.” dedi.

SAMET, YENİDEN ESKİ GÜNLERİNE DÖNMEK İSTİYOR

Çatı işçisi olarak çalışan babasına yardım ettiği sırada elektrik akımına kapılan Samet Aktepe yaşadığı olay sonrasında 26 gün yoğun bakımda kalmış geçirdiği operasyonlar sonrasında ise her iki kolunu da kaybetmişti. Operasyonların ardından özbakım konusunda sıkıntılar yaşayan Samet Aktepe, protez kol ile yeniden eski günlerine dönmek istiyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kurumlar Okçuluk Turnuvası yapıldı

HIZLI YORUM YAP