a
  • Sahra Haber
  • Gündem
  • ADÜ REKTÖRÜ’NE KURULAN ”KUMPAS VE İFTİRA” DAVASI İLE İLGİLİ SKANDAL KARAR

ADÜ REKTÖRÜ’NE KURULAN ”KUMPAS VE İFTİRA” DAVASI İLE İLGİLİ SKANDAL KARAR

Yaklaşık 1,5 yıldır devam etmekte olan davada, davayı yürütmekte olan savcının karar duruşmasına bir hafta kala esrarengiz bir şekilde değiştirildiği görülmüştür.

 Davayı yürütmekte olan savcının mütalaasında savcılık kanalıyla elde edilen somut deliller ile sanıkların Türk Ceza Kanunu’nun 267/1-2,37/1,38/1, “İFTİRA suçu” ile cezalandırılmasını talep etmesine rağmen, 14/01/2022 tarihinde karar duruşması yapılması beklenirken, davanın 1,5 yıllık savcısının değiştirilmesi hukuk camiasında şok etkisi yarattı. Değiştirilen savcı ise, dosyanın esas savcısının aksine hiçbir hukuki gerekçe sunmadan sanıkların beraatini!!! talep etmiştir.

1,5 yılda Savcılık kanalıyla elde edilen somut delillerle hazırlanan mütalaanın 1 hafta gibi kısa bir sürede tam aksi yönde değiştirilmesi akıllarda soru işareti bırakmıştır.

Ceza almaları beklenen sanıkların, beraati yönünde verilen karar hukuk camiasında tartışmalara yol açtı.

Adalete olan güveni zedeleyen kararın bozulması için, bir üst mahkemeye gidileceği öğrenildi. HSK’nın ani ve akıllarda soru işareti bırakan bu gelişmeler karşısındaki tutumu merakla bekleniyor.

Biz Söylemiştik:

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Babacan: ‘‘Bu ülkeyi marjinal kuşatmalara bırakmayacağız’’

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0