• Sahra Haber
  • GENEL
  • AK Parti Menemen İlçe Başkanı Çelik’ten, Cumhur ittifakı meclis üyelerine plaket

AK Parti Menemen İlçe Başkanı Çelik’ten, Cumhur ittifakı meclis üyelerine plaket

AK Parti Menemen ilçe başkanı Ahmet Can Çelik, haftalık ‘Olağan Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısı’nda AK Parti Menemen ilçe yönetimi isteği ve kararıyla Cumhur İttifakı Menemen Belediye Meclis üyelerine plaket takdim etti. Toplantıya AK Parti il koordinatörü Hikmet Kaya, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Ali Rıza Bölük ve Meclis üyeleri katılım sağladı.

Toplantıda Cumhur ittifakı parti başkanlarının ve katılımcılarının konuşmalarının ardından Ak Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik ve MHP Menemen İlçe Başkanı Ali Rıza Bölük Cumhur ittifakı meclis üyelerine plaketlerini takdim etti.

-Menemen Belediyesinin itirazın sonucuna göre nasıl bir yol izleyeceğimize karar vereceğiz

AK Parti Menemen İlçe Başkanı Çelik, Menemen Belediye Başkanı Vekilliği seçimlerinde Cumhur İttifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile uyum içinde çalıştıklarını, birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını belitti. Cumhur ittifakı yönetimleri ve meclis üyelerine teşekkür eden Çelik, ”Eski CHP’li Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un görevden el çektirilmesiyle, belediye meclisi, Menemen Belediye Başkan vekilliği için seçime gittik. Ve adayımız açıklandı ve hemen biz seçime yürüdük. Bu nedir biliyor musunuz? Birlik ve beraberliğin simgesidir arkadaşlar. Ve bu bir uyumdur. Bu uyumu yakalayabildiğiniz için hepiniz sağ olun, var olun. Ve seçimin tekrarlanması ile ilgili mahkeme kararını verdi. Bununla ilgili tekrarlama olacaktır. Tabi bugün yarın da Menemen belediyesinin yapmış olduğu itiraz da sonuçlanacaktır. O sonuç doğrultusunda bizlerde müracaatımız yapacağız. Sonuç doğrultusunda nasıl bir yol izleyeceğimize karar vereceğiz. O karar neticesinde o yolda ilerleyeceğiz arkadaşlar.” ifadelerini kullandı.

-Birlik, beraberlik vurgusu ve Menemen Yüksek İstişare Kurulu

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Çelik, şu ifadelere yer verdi: “Biz Menemen’e geldiğimiz günden bu yana hep şunu yapmak istedik: biz birlikte güzeliz, biz birlikte varız, biz birlikte olmalıyız, biz birlikte iyiyiz ve biz birlikte güçlüyüz . Ve biz birlikte doğru, dürüst, kararlı şekilde yürüyeceğiz dedik. Sadece parti içinde, Cumhur ittifakı içinde değil. Siyasi görüşü, fikri, ırkı dini mezhebi ne olursa olsun, tüm Menemenli hemşerilerimizle, Menemen için birlik ve beraberlikte devam edeceğiz. Çok şükür de bunu yapıyoruz. Geçmiş siyasi dönemlere bakıyoruz. Çok üzücü şeyler var yok değil. Ama bu hiçbir şeyin sonu değil. Her şeyin aksine başlangıcı olabilir. İşte biz bu başlangıç için, bugüne kadar partimize emek vermiş olan 30kişi arkadaşımızı bir araya getirerek bir yönetim kurulu kurduk arkadaşlar. Kurmuş olduğumuz bu yönetimin ismi: Menemen Yüksek İstişare kurulu.

Bunu tabi genel merkezimize de tanıttık, il merkezimize de tanıttık.  Bunun da listesi çıktı.  Ve bu şekilde bu arkadaşlarımıza da vermiş oldukları emeklerden ötürü de sizlerin huzurunda teşekkür ediyoruz.  Bu arkadaşlarımıza da birer tane plaket hazırladık. Tabi pandemi süreci var. Bu yüzden herkesi buraya toplamamız çok zor. Biz de insanların ayaklarına giderek, evlerine giderek  ve ya mekanlarına giderek, gidemediklerimizi davet ederek o plaketleri bu şekilde kendilerine sunmaya başladık. Bunları da siz değerli yönetim kurulu arkadaşlarımız istediği için yaptık. Bundan dolayı da sizlere teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun.”

-Koronavirüs tedbirleri ve maske uyarısı

Ahmet Can Çelik, gönlünden sürekli böyle birlikte olmayı dilediğini fakat koronavirüsün buna mani olduğunu dile getirdi. Maske takmaya dikkat edilmesini ve tedbirlere uyulması konusunda da uyarıda bulundu.

Çelik, “Koronavirüs tedbirleri elden bırakmayalım arkadaşlar. Çok önemli şeyler. Şu maske olayına son derece dikkat ediyoruz, edelim de.  Gönül ne istiyor, biliyor musunuz? Gönül hep böyle birlikteliği istiyor, hep böyle bir arada olmayı istiyor ama ne maalesef olamıyoruz. Bugün de olabilme sebebimiz sadece ve sadece bu güzel insanları, güzel meclis üyelerini, Cumhur ittifakımızı bir şekilde bize yapmış oldukları emek ve dik duruşlarından dolayı ve onurlu hareketlerinden dolayı teşekkür etmek amacıyla bir araya toplandık. Ben hepiniz adına, tüm yönetim kurulu üyelerimin adına kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

-Durmaz Bayraktar’a Teşekkür

AK Parti Menemen İlçe Başkanı Çelik, toplantıya katılamayan 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, Cumhur İttifakı belediye Başkan Adayı olan Durmaz Bayraktar’ın bu oluşumda ve Cumhur İttifakının Menemen’de birlikte yürümesinde inanılmaz katkısı ve emeğinin olduğunu dile getirdi. Katkılarından ve çabalarından ötürü Bayraktar’a teşekkür etti.

-MHP Menemen İlçe Başkanı Ali Rıza Bölük’ten Tek Yürek, Tek Söz, Tek Yumruk Teşekkürü

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Menemen İlçe Başkanı Ali Rıza Bölük, keyifli bir ekiple birlik ve beraberlik içerisinde çalıştıklarını belirtti. Her iki partinin yönetiminde de tanımadığı ve kefil olamayacağı isimin olmadığını söyleyen Bölük, şu ifadelere kullandı:

Bölük, “Gerçekten o ekip ruhuyla çalışmak keyif vericiydi. Siyaset yaparken bu keyifler olmadığı vakit çok sağlıklı neticeler alınmıyor. Siyaset zaten meşakkatli bir iş, ama en azından kendi ekibinizden o hazzı, o keyfi aldığınız vakit, birazcık yükler hafiflemiş oluyor. Menemen’deki Cumhur ittifakı 31 Mart’tan bugüne kadar özellikle Belediye Meclis üyelerimizle hiç ikilem yaşayamadık. Hiçbir konuda hiçbir ikilem yaşamadık. Belediye meclisinde, hep tek yürek olduk, tek söz olduk, tek yumruk olduk. Gerçekten takdire şayan. 31 Mart’tan bugüne kadar çok güzel görev yaptı arkadaşlarımız hepsinden Allah razı olsun. İnşallah bundan sonra da, tescillenmiş olan artık ne birlik ve beraberliğin gayet sağlıklı ilerleyeceğine hiç şüphemiz yok. Her iki partinin ilçe yönetimlerimizde Belediye Meclis üyelerimiz kadar değerli arkadaşlarımızdan oluştu. Biz ekip derken hem yönetimlerimizi hem Belediye Meclis üyelerimizi kastediyoruz. Güzel bir ekibiz. Yani şöyle baktığımız vakit, tanımadığımız bir insan yok. Bir kaç kişi hariç hepinizi çok iyi tanıyorum. Buradaki herkese kefil olabilecek kadar tanıyorum. Bu süreçte ve bundan sonraki süreçte koyacağınız katkılar ve duruşunuzdan dolayı şimdi şimdiden teşekkür ediyorum. Sizlerle yol yürümek benim ekibim adına onurlu ve keyif verici bir şey. Hepinizden Allah razı olsun.” dedi.

-Cumhur İttifakı Başkan Vekili Adayı Aydın Pehlivan

Cumhur ittifakından Menemen Belediye Başkan Vekilliğine aday gösterilen AK Parti Menemen Belediye meclis üyesi Aydın Pehlivan, başkan vekilliği seçiminde süreci yöneten ve destek olan herkese teşekkür etti. Pehlivan şu ifadeleri kullandı:

“Malumunuz sizlerin de gözünün önünde ve bilgisi dahilinde bir süreç yaşıyoruz. Başkan vekilinin belediye meclisinin içerisinde seçileceği için, ilçe başkanlarımızla ve meclis üyelerimizle birlikte yürütmüş olduğumuz bir süreçle karşı karşıya kaldık. Çokta güzel bir süreç geçirdik. Sağ olsunlar her bir ilçe başkanımız ve meclis üyesi arkadaşlarımın tamamı bir birlik ve beraberlik, güç kuvvet içerisinde tek bir hedefe ilerleyen arkadaşlarımızla, her konuda istişare çok güzel bir süreç yaşadığımızı hissediyoruz. Sizlerde artık bu süreçler ilgili bizleri desteklediniz. Şunu bilin her bir meclis üyesi arkadaşımızın ve başkanlarımızın bu konuyla ilgili liderliğinde elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret gösterdik. Kaldı ki, siyasetin içerisinde olan tüm yöneticilerimiz bu konuyla ilgili bizlere takdirlerini ilettiler arkadaşlar.” dedi.

-İlgili yasalara göre, yönetmelikte ne yazıyorsa onun uygulanması yönünde talepte bulunuldu

Pehlivan, “İşin içerisinde hile olabileceği değerlendirilerek ve düşünülerek ilgili yasalara göre yönetmelikte ne yazıyorsa onun uygulanması yönünde bir talebimiz oldu. Hak, hukuk, adalet yerine getirilmesi açısında bir talebimiz söz konusudur. Bunları da siz değerli dava arkadaşlarıma da, toplum içerisinde bilgiye ihtiyaç olabilir, bilgi kirliliği oluşabilir doğruyu bilmeniz açısından anlatıyorum. Bu anlattığım periyotlar, başından sonuna kadar doğru periyotlardır. Bu sebepten dolayı biz seçimin son kura sürecine itirazımız söz konusu oldu. Bununla ilgili İzmir 2. idare mahkemesi bir karar verdi. Bu karar da yürütmeyi durdurma kararıdır. Bu konuyla ilgili biz belediyeyi dava etmiştik. Dün itibariyle, belediye de bu konuya itirazını gerçekleştirdi. Ve durum bir üst mahkemede görüşülüyor olacak. Bölge idare mahkemesine gidiyor. Bölge idare mahkemesi görevi, normal yasal süreçlerimizde ki gibi Yargıtay görevi görmekte. Bundan dolayı oradan gelecek kararı bekliyoruz. Bu karar tekrardan onanırsa, karara göre tekrardan kura denirse kura. Bölge İdare Mahkemesi şu kararı da verebilir. Tekrardan seçim yapılsın, kararı verebilir. Biz her türlü sürece tekrardan hazırlığımız var. Rabbim bu konuyla ilgili bizler için partilerimiz için Menemen için hayırlısı ne ise, onu nasip etsin inşallah. ” dedi.

 

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Antalya'da sahte para operasyonunda 5 şüpheli yakalandı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
2.586.183

VAKA

2.475.329

İYİLEŞME

27.471

ÖLÜM

110.854

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
108.545.364

VAKA

60.839.039

İYİLEŞME

2.393.899

ÖLÜM

47.706.325

AKTİF VAKA

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sahra Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Sahra Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.