a

AK Parti’den seyyara destek sözü

AK Parti’den seyyara destek sözü

Türkiye Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi üyeleriyle TBMM’de bir araya gelen AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, “Seyyar esnafın sorunlarının çözümü için gereken adımları atacağız” dedi.

Geçtiğimiz günlerde ülke genelindeki 6.5 milyon seyyar satıcıyı temsil eden Türkiye Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi’ni kuran sokak esnafları Ankara’da siyasi parti genel merkezlerini ziyaret etti. AK Parti grubunu da ziyaret eden Türkiye Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi Başkanı Evren Laçin ve beraberindeki heyet, AK Parti İzmir Milletvekili ve AK Parti sosyal politikalardan sorumlu başkan yardımcısı Cemal Bekle ile de biraraya geldi.

‘GERİLİM İSTEMİYORUZ’

Başkan Laçin, ülke genelindeki 6.5 milyon seyyarı temsilen geçtiğimiz hafta Türkiye Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi’ni kurduklarını açıklayan Başkan Laçin, aldıkları kararları Bekle’ye iletti. Seyyar satıcıların kayıt altına alınmak istediğini, ayrıca hükümet nezninde Esnaf Bakanlığı, belediyeler bünyesinde ise Esnaf ve Sanatkar Daire Başkanlığı kurulması gerektiğini açıklayan Laçin, seyyar satıcılar ile zabıtalar arasında yaşanan gerilimin de yasal mevzuatlarla sona erdirilmesini istedi.

ÇÖZÜM SÖZÜ

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle ise seyyar esnafın sorunlarının çözümü için gereken adımları atma sözü verdi. Kendisinin de çocuk yaşlarından itibaren sokaklarda seyyar satıcılık yaptığı ve yaşanan sorunları yakından bildiğini ifade eden Bekle, “Özellikle İzmir’deki işportacılık, seyyar satıcılık yapanlar kadar içlerinde yetiştiğim Roman vatandaşlarımızın da haklarını her fırsatta savundum. Geçimini sokaklardan yapan seyyar esnafımızın içinde çokça Roman kardeşlerimiz de var. Özetle sizin sorununuz benim sorumdur” diye konuştu.

HEM MECLİSTE HEM PARTİDE

Siyaset sahnesinde hem romanları hem de sokak emekçilerini temsil ettiğini vurgulayan Cemal Bekle, İzmir’e ilk gelişinde İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi’ni ziyaret edeceğini belirten Bekle, “Ayrıca bana ilettiğiniz sorunlarınızı hem partimizin hem meclisimizin Sosyal Politikalar Komisyonu’nda gündeme getireceğim. Ayrıca gerek metropollere göç etmiş Roman vatandaşlarımız, gerekse tüm sokak emekçilerinin sorunlarına çözüm üretmek üzere sunduğunuz raporu ilgili birimlerle detaylıca inceleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

AK Partili Baran’dan Cemil Tugay’ın sözlerine yanıt

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0