a

AK Partili Baran: Reklam yapmayın, reklam panolarını açıklayın

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, Karşıyaka’nın ana arterlerinde, Büyükşehir yetki alanına Karşıyaka Belediyesi tarafından dikilen reklam panolarını sordu.

Karşıyaka’da gündem bu kez kaçak reklam panoları. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, Karşıyaka Belediyesi’nin kaçak reklam panoları diktiğini söyledi. Baran, “İzmir’in tamamında olduğu gibi Karşıyaka’da da ana arterlerde bulunan reklam panolarının sorumluluğu İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndedir. Büyükşehir haricinde buralara megaboard adı verilen reklam panosu dikmekle kaçak inşaat yapmak arasında bir fark yoktur. Buna karşın Karşıyaka Belediyesi kaçak bir şekilde pano dikip, bunları kiraya vermiştir.” dedi.

Karşıyaka Belediyesi tarafından kaçak bir şekilde nasıl olur da pano dikilir?

Baran, “Karşıyaka Belediye Meclisi’nin son oturumunda Belediye Başkanı Sayın Cemil Tugay’a bu konu hakkında sorularımı yönelttim. Ne yazık ki Sayın Başkan bu soruları yanıtlamadı. Şimdi ben de kamuoyu nezdinde bir kez daha sormak istiyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir alana, Karşıyaka Belediyesi tarafından kaçak bir şekilde nasıl olur da pano dikilir? Karşıyaka Belediyesi’nin diktiği panolar neden ihalesiz bir şekilde kiralanır? İhalesiz kiralanan kaçak panoların sorumluluğundan kaçmak için mi para Karşıyaka Belediyesi’ne ödenmez de Karşıyaka Belediye Spor Kulübü’ne bağış adı altında ödenir?” dedi.

Bahane siyasetiyle Karşıyaka yönetilemez

AK Partili Baran, “Belediyemiz bir türkü tutturmuş, paramız yok diyor. Kaynağımız yok diyor. Açıkça sormak gerekirse, her belediyenin parası var da bir tek Karşıyaka’nın mı parası yok? Bahane siyasetiyle Karşıyaka yönetilemez. Yalnızca temel belediyecilik hizmetlerini yapmaya çalışmakla övünmek, doğruları söylemeye çalışan bir meclis üyesinin mikrofonunu kapattırmaya çalışmak Karşıyaka için bir utançtır.” dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Beko’dan çiftçinin yasal hakkını verin çağrısı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0