a
  • Sahra Haber
  • Genel
  • AK Partili Kişili’den Soyer’e tepki
    ‘’Sıkışan paçasını kurtarma peşinde!’’

AK Partili Kişili’den Soyer’e tepki
‘’Sıkışan paçasını kurtarma peşinde!’’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyeri’in Buca Metrosu temel atma töreninde hükümete yönelik söylemlerine bir cevapta AK Parti İzmir Tanıtım ve Medya Başkanı Dilaver Kişili’den geldi.

AK Partili Kişili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; “CHP’li Soyer, yalan söylemelere, çark etmelere doyamıyor! Buca Metrosu için düzenlediği şişirme temel atma töreninde ahkâm kesip riyayla hükümeti hedef alarak belli ki sıkışan paçasını kurtarma peşinde! Bunun için de gösterişe ve yalanlara sarılıyor! İsterseniz özetleyelim: 2-Her şeyden önce; İzmir’i merkezi idare gözünde üvey evlat olarak göstermeye çalışması boşuna! Soyer göreve geldiğinden bu yana devletten aldığı katkı %60 arttı. Ama şehre tek çivi çakmadı, borç katlandı.İkincisi, böbürlendiği Buca Metrosu Projesi de kendi imzasını taşımıyor. Üçüncüsü; Bu projenin onayı için Cumhurbaşkanımıza ettiği teşekkür, belgesiyle kayıtlarda. Dördüncüsü ve en önemlisi; ihaledeki 529 Milyon TL’lik dalavereyi halen açıklamadı! Deprem Konutları Kredisi iddiası ise kendi ağzıyla zaten yalanladığı bir konu!” dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kılıçdaroğlu Buca Metrosu’nun temel atma töreninde konuştu:“İzmir’in dağlarında çiçekler çok açtı ve açmaya devam edecek

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0