a

Akşener, Ankara Büyükşehir’i ziyaret etti

Muhtemelen şuur altlarındaki Sayın Erdoğan’a, genel başkanlarına duydukları gıcıklığı bizim üzerimizden ortaya döktüler” 


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti. 

Akşener, dün kendisini ziyaret eden halk otobüsü ve minibüsçü esnafının talepleri ile yaşadıkları sıkıntıları iletmek için Yavaş’ı ziyaret ettiğini belirtti. Akşener, “Hem konuları ilettim hem de Ankara’ya dair yaptıklarına ve yapacaklarına dair çok güzel hizmetler öğrendik. Huzurunuzda kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, HDP’li Milletvekili Semra Güzel’in bir teröristle fotoğrafının çıkması üzerine, İYİ Parti’nin bu durum karşısında sessiz kaldığına yönelik eleştirileri konusunda, “AKP yöneticilerinin ısrarla bu konu üzerinden kimsenin bir laf etmediğine dair söylemleri çok ilginç. Muhtemelen şuur altlarındaki Sayın Erdoğan’a, genel başkanlarına duydukları gıcıklığı bizim üzerimizden ortaya döktüler” dedi. 

“2014’te 2013’te 2012’de 2011’de açılım-saçılım denilen sürece karşı çıkmış insanlarız.” diyen Akşener, şöyle devam etti:

“Bize o dönemde AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan ve arkadaşları ‘kandan, ölümden besleniyorlar, analar ağlamasın’ deyip tahkir eden, taciz eden bir dil kullanmışlardı. 2010 yılında üniversitede hoca iken, bir Kürt öğrencim, o meşhur çadır mahkemelerinde teröristler mahcup olmasın, üzülmesin, sıkılmasınlar diye Türk bayrağının ve Atatürk’ün resminin çıkarıldığını ağlayarak bana bildirmişti. Ben bunu Meclis’te devrin Adalet Bakanı’na sormuştum. “ 

Fezlekeye ”evet” oyu vereceğiz

Güzel’e yönelik fezlekenin Meclis’e gelmesi durumunda İYİ Partili milletvekillerinin ”Evet” oyu vereceğini ifade eden Akşener, şunları söyledi:

”İYİ Parti’nin terör, teröre yataklık, terörle iltisak ve irtibat gibi konularda tavrı açık ve nettir. Bunda sorunumuz yok. Umarım rahatlamışlardır. Ama Türk bayrağını ve Atatürk resmini çıkarma talimatını veren siyasetçiler, Oslo’da PKK’ya yalvar yakar bizim bürokratlarımızı gönderen ve AKP Genel Başkanı o günün Başbakanı Sayın Erdoğan “Talimatı ben verdim” demişti. Dün olumlu görülen bütün işler bugün olumsuz ise o zaman bu talimatları verenlerin de her birinin fezlekesi olması gerekiyor. Biz o fezlekelere de evet oyu vereceğiz. Onlar bu fezlekeleri getirmezlerse, biz iktidar olacağız ve bu fezlekeleri biz getireceğiz.”

”Bu da fezleke konusu”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Edirne’deki, en büyük hesabı İmralı’dakine verecek. Onların da kendi içlerinde ayrı bir hesaplaşmaları var. Ve bu hesaplaşmayı da yapacaklar” sözleri hatırlatılan Akşener, şöyle konuştu:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan, hukuki olarak ne olarak ne bittiğini anlatmakla ve takip etmekle görevli. Türkiye’nin güvenliğinden sorumlu Sayın Erdoğan, mektup arkadaşı Abdullah Öcalan ile Selahattin Demirtaş arasındaki bir hesaplaşmayı söyleyebiliyor. En hafif tabiri ile ayıptır ayıp, bu da bir fezleke konusudur.” 

”Matematiği öğrenmesini tavsiye ediyorum”

Akşener, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “Enflasyon Ocak’ta pik yapar ama Haziran 2023’e tek haneyle gireceğiz” sözlerinin hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:

”Anlıyorum ki TÜİK Başkanı değişecek, muhtemelen Merkez Bankası’nın başkanı da değişecek. Oranın yazlık-kışlık bir sistemi var. TÜİK’e göre bir enflasyon rakamı açıklanacak ve Sayın Nebati’nin gözlerinin ışıltısına bakıp böyle bir enflasyon sonucu ile karşılaşacağız gibi gözüküyor. Ben kendisine hem ekonomiyi hem de matematiği öğrenmesini tavsiye ediyorum.” 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, basın kuruluşlarının temsilci ve mensuplarıyla biraraya geldi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0