a
  • Sahra Haber
  • Gündem
  • Bağış’a göre Merkel, Türkiye’nin en iyi dostlarından birisiydi

Bağış’a göre Merkel, Türkiye’nin en iyi dostlarından birisiydi

Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, yakın bir zamanda siyaseti bırakacak olan Almanya Başbakanı Angela Merkel ile ilgili paylaşımda bulundu.

Egemen Bağış, Angela Merkel ile ilk defa 2005 yılında muhalefet lideri olduğu dönemde tanıştığını belirterek, Merkel’in şansölye olmasıyla birlikte Türkiye’nin en iyi dostlarından birisi olduğunu dile getirdi.

Egemen Bağış’ın, Almanya’nın ilk kadın şanşölyesi Merkel için,“Artık siyaseti noktalıyor ama kendisini her zaman muhabbetle hatırlayacağız.” şeklinde açıklamasını sonlandırdığı paylaşım şöyle:

“Zaman ne çabuk geçiyor…

Kendisiyle 2005 yılında tanıştığımda ana muhalefet lideriydi, Türkiye’nin AB üyeliğine karşı mesafeli söylemleri nedeniyle ilk görüşmemiz zorlu geçmişti fakat Şansölye olması sonrası ülkemizin önemini anladıktan sonra, özellikle son yıllarda Türkiye’nin en iyi dostlarından biri olmuştu. Ülkesine uzun yıllar liderlik yapıp Almanya’yı Avrupa’nın lokomotif ülkesi konumuna getirmek adına önemli başarılara imza attı. Artık siyaseti noktalıyor ama kendisini her zaman muhabbetle hatırlayacağız. “


0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İESOB, kanun çalışmalarına destek vermeye hazır…

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0