a
  • Sahra Haber
  • Genel
  • Bakan Müjdeyi Verdi 170 Milyon Lira Destek Ödemesi Yapılıyor

Bakan Müjdeyi Verdi 170 Milyon Lira Destek Ödemesi Yapılıyor

Bakan Derya Yanık duyurdu. SED yardımı Eylül ayı ödemeleri başlıyor. SED yardımı ne kadar, ne zaman yatıyor? Hemen tüm detayları haberimizde görebilirsiniz…

Bakan Yanık müjdeyi verdi. 170 milyon TL destek ödemesi yapılacağını belirtti. SED yardımları devam ediyor ve Eylül ayı ödemeleri başlıyor. SED Eylül ayı ödeme tarihi ne zaman, ne kadar yatırılıyor? Tüm detayları öğrenebilirsiniz.

SED Yardım Ödemeleri Yatıyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için her ay yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) eylül ayı ödemelerinin başladığını duyurdu.

Çocukların öncelikle ailelerinin yanında desteklenmesinin hedeflendiğini ifade eden Bakan Yanık, her bir çocuk için ortalama 1.259 TL destek verildiğini belirtti.

SED Ödeme Tarihleri Bugün Başlıyor (EYLÜL AYI)

SED yardımlarının bugün itibari ile hesaplara yatırılmaya başlandığını ve 15 Eylül 2021′ e kadar tamamlanacağı belirtildi.

Bakan Yanık,

Çocuklarımızın sağlıklı gelişimleri için aile bütünlüğüne önem veriyoruz. Hedefimiz ekonomik sebeplerden dolayı çocuklarımızın ailelerinden uzakta büyümelerinin önüne geçmek ve bununla beraber ihtiyaçlarının karşılanarak aileleriyle bir arada yetişmelerini sağlamaktır. Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi ailelerimize Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti veriyoruz. SED, her ay ailelerimizin hesaplarına düzenli yatırılmaktadır.

Eylül ayı için 170 milyon TL SED ödemesi yapacağız.diyerek belirtti.

Okuyan öğrencilere SED Yardımı başvurusu yapmak ve detaylı bilgi almak için içeriğimizden yararlanabilirsiniz.

SED Yardımı 2021 yılında çocuk başına ortalama 1.259 TL olarak yükseltilerek yatırılıyor.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

AK Partili Güldoğan’dan 9 Eylül Mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0