a

Buca’ya 342 Milyonluk dev sağlık yatırımı

Sağlığın yeni üssü olacak

İzmir’de meydana gelen depremde hasar görerek boşaltılan Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’nin yerine yapılan hastane inşaatında sona gelindi. 460 işçinin 24 saat durmaksızın çalıştığı şantiye alanını ziyaret eden AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, 304 yataklı Buca Devlet Hastanesi ve Halk Sağlığı Laboratuvarı’nın inşaatının Kasım sonunda tamamlanacağını açıkladı.

54 BİN METREKARE KAPALI ALAN, 304 YATAK, 152 YOĞUN BAKIM YATAĞI

Ege Bölgesi’nin önemli sağlık merkezlerinden biri olacak olan Buca Devlet Hastanesi’nin modern teknolojik altyapısı, üst düzey hastane mimarisi ile tıbbın tüm dallarında hizmet verecek şekilde planlandığını belirten Kaya, “Buca Devlet Hastanemiz, İzmir’imizin en kapsamlı sağlık konseptlerinden biri olarak tasarlandı. Hastane ve Halk Sağlığı Laboratuvarı’nın toplam kapalı alanı 54.000 m2 olacak. Bunun 40.000 m2’si hastane, geri kalanı ise laboratuvar bölümü olarak belirlendi. 304 yataklı hastanemizde, 152 yoğun bakım yatağı bulunacak. Güvenli ve ileri teknolojiye sahip sağlık hizmetlerini hemşehrilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

342 MİLYONLUK DEV YATIRIM

Buca’nın yeni hastanesinin ve laboratuvarın teçhizatlarıyla birlikte toplamda 342 Milyon TL’lik bir yatırımla inşa edildiğini belirten AK Partili Kaya, Kasım sonunda tamamlanacak kompleksin her şeyiyle örnek olacağını ifade etti. Hasta ve hasta yakınları için yüksek konfor sunacak şekilde düzenlenen iç alanlarıyla, yüksek teknolojisiyle Buca’nın devasa bir sağlık kompleksi kazandığını belirten Kaya, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Türkiye, son 19 yılda gerçekleştirdiği sağlık devrimiyle dünyada örnek gösterilen ülkeler arasına girdi. 19 sene önce tıkanmış ve yıkılma noktasında olan sağlık sistemi, bu süreç içerisinde büyük bir devrim yaşayarak dünyada model olarak görülen bir sistem halini almıştır. Üstelik bu büyük devrim ve üst düzey hizmetin sürdürülebilir olması için de gerekli yatırımlar ve eklemeler halen devam etmektedir. Sağlık alanındaki yatırımlarıyla dünyaya rol model olan ülkemizin sayılı hastanelerinden birisi olacak Buca Devlet Hastanemiz, İzmir’imize ve Buca’mıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

MUHTAR VE ESNAF ZİYARETLERİ YAPTI, PARTİLİLERLE BULUŞTU

Kaya, Buca Devlet Hastanesi ve Halk Sağlığı Laboratuvarı şantiye alanını ziyaretinin ardından, Buca programı ÇERÇEVESİND Efeler Mahallesi Muhtarlığı’nı da ziyaret ederek Muhtar Metin Aktaş ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Ardından Forbest Caddesi’ne geçen Kaya, burada esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Programını son olarak Yeşilbağlar Mahallesi’nde sonlandıran Kaya, partisinin mahalle yönetim kurulu üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İŞ ADAMI BENGİ KUTLAMA MESAJ

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0