a
  • Sahra Haber
  • Genel
  • Bursa ve Kütahya'da ramazanın ilk cuması Kovid-19 önlemleriyle kılındı

Bursa ve Kütahya'da ramazanın ilk cuması Kovid-19 önlemleriyle kılındı

BURSA/KÜTAHYA (AA) – Bursa ve Kütahya'da ramazan ayının ilk cuma namazı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uyarak kılındı.

Cuma namazını başta tarihi Ulu Cami'de kılmak isteyenler, tedbirlere uyarak saf tuttu.

Kovid-19 önlemleri kapsamında belirli sayıda cemaate izin verilen, sosyal mesafenin korunduğu saf düzeninde kılınan namazda vatandaşların maske taktıkları görüldü.

Çok sayıda kişi de namazını avluda kıldı.

Camiye gelen vatandaşlar, Kuran-ı Kerim okudu, dua etti.

Kütahya'da da vatandaşlar, Kovid-19 tedbirlerine uyarak kent merkezindeki tarihi camilerden Ulu Cami, Karagöz Ahmet Paşa ve Seyyit Ali Paşa Camisi'nde namazlarını kıldı.

0 0 0 0 0 0
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Erzincan'da yangın çıkan evdeki anne ile 3 çocuğunu vatandaşlar kurtardı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
GENEL Girişimcilik Merkezi’ne iki üniversiteden destek Karşıyaka Belediyesi, farklı alanlarda birçok ortak proje ürettiği Yaşar Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ile yeni bir iş birliğine imza attı. Yapılan protokoller doğrultusunda iki üniversite; İzmir’in girişimcilik ekosistemini geliştirmek, kentin sorunlarına girişimciler ile birlikte sürdürülebilir çözümler üretmek, girişimciliğe ilişkin farkındalığı ve yetkinliği artırmak amacıyla Karşıyaka Belediyesi bünyesinde kurulan ‘Karşıyaka Kolektif Girişimcilik Merkezi’ne destek verecek. Yaşar Üniversitesi ve Katip Çelebi Üniversitesi bu doğrultuda; girişimcilik programına başvuran projelerin değerlendirilmesi sürecinde jüri üyeliği desteği sağlanması, programa katılmaya hak kazanan girişimcilere yönelik eğitim ve mentor desteğinin verilmesi, Karşıyaka Kolektif’te verilecek eğitimlerin ve mentorlukların içeriklerinin oluşturulması, Merkez çalışanlarına yönelik hizmet içi eğitimlerin verilmesi ile üniversitenin dijital kütüphanesine Karşıyaka Kolektif’ten erişim sağlanabilmesi gibi konularda katkı sağlayacak.