a

“Çanakkale menüsü” ile andılar

Amasya Belediye Personelleri 18 Mart Çanakkale Zaferinin 107. yıl dönümünü Çanakkale menüsü ile andı. 

Amasya Belediye çalışanları, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 107. yıl dönümünü Çanakkale menüsü ile andılar. 

Öğle yemeğinde yemekhaneye çıkan belediye personeli buğday çorbası, üzüm hoşafı ve bir parça ekmek ile Çanakkale Destanı’nı yazan kahramanlara uzandılar.  

Temsili olarak Çanakkale’de savaşan askerler de belediyede aynı menüyü yedi. Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, askerlere ve belediye personeline Buğday çorbası, üzüm hoşafı ve bir parça ekmek dağıttı. Mehmet Sarı, şunları söyledi:

“Çanakkale menüsü, soframızda bir hoşaf, bir çorba bir de ekmek var. Aslında bu orada bir öğlen yemeği menüsü falan değil bu. Artık askerde tamamen şey bitmiş, vatandaştan toplananlar işte bir gün hoşaf ve ekmek, bir gün çorba ve ekmek. Yani bu öğle yemeği menüsü değil. Askerin bir günlük menüsü bu. Bir günde yiyebilecekleri yiyecek menüsü bu. Sabah çorbasını içiyor ekmeğini yiyor. Yarın sabah da hoşafı ve ekmeğine kadar Çanakkale böyle kazanılmış. İşte o günün anısına bizde onları yad etme adına onların menüsüyle personelimizi bugün öğlen yemeğinde misafir ediyoruz. Çanakkale menüsü hoşaf, çorba, bir dilim kuru ekmek.” 

Belediye çalışanlarından Sevilay Akdan, “bugün menümüzde çorba ve hoşaf vardı. Şehitlerimizi bu menü ile andık” dedi. Kerim Düzgün ise  “Daha evvel böyle bir etkinliğe şahit olmadım, ilk defa böyle bir etkinlik. Çok da güzel oldu. Çanakkale Şehitlerimizin anısına… Onları hatırladık. Hepsine Allahtan rahmet diliyoruz” diye konuştu. 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

DİSK Genel – İş İzmir şubelerinin yenilenen hizmet binası açıldı  Başkan Soyer’den birlik ve beraberlik mesajı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0