a

Çocukların hayvan sevgisi

Yozgat’ta bir grup öğrenci kuş kafeslerini okul bahçelerindeki ağaçlara monte etti, bir grup çocuk da Geçici Hayvan Barınağında hayvanlara yiyecek verdi.

Eğitim kurumlarında çocuklara yönelik hayvan sevgisinin artırılması amacıyla verilen eğitimlerin geri dönüşleri de kendisini gösteriyor. Yozgat’ta öğrenciler kuş kafesleriyle kuşlara yaşam alanı oluşturdu, bir grup minikte hayvan barınağına ziyarette bulundu.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ESER projesi kapsamında lise öğrencileri tarafından kuşlar için yuva yapıldı. ESER Projesinin alt projelerinden olan ‘Sevimli Dostlarımız için Biz de Varız’ adlı proje kapsamında Orman İşletme Müdürlüğü tarafından temin edilen kuş yuvaları okullara dağıtılıp, okul bahçelerindeki ağaçlara monte edilmesi sağlandı. 

Sorgun Agahefendi İlkokulu ve Şehit Hamza Uludağ Anaokulu 5 yaş grubu öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde Sorgun Geçici Hayvan Bakım evini ziyaret etti. Yozgat Valiliği tarafından gönderilen mama ile çocukların harçlıkları ile aldığı mama, ekmek, süt gibi yiyeceklerle barınaktaki köpekler beslendi. Doğadaki hayvanlar için de minikler tarafından doğaya yiyecek bırakıldı. 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Sokak hayvanları kısırlaştırılıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0