a

Cumhuriyet Bayramında Bakü’de kardeş ülke düğünü

“Kardeş” kelimesinin en güzel anlamını bulduğu başka bir ülke var mıdır? İşte ‘‘Bir millet, iki devlet’’ sözüyle anılır hâle gelen Türkiye ve Azerbaycan’ın Mutluluk hikâyesi.

Azerbaycan ve Türkiye’nin derin bağlarını ifade etmesi bakımından söylenebilecek en güzel ifade ‘‘kardeş’’ ifadesidir şüphesiz. Sözden öteye geçip, yaşanılan ortak kaderin ve kadîm dostluğun bir neticesi olarak ortaya çıkan bu bağlılık, geçmişin, şimdinin ve geleceğin en güzel dostluk örneklerinden biridir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramında kardeş ülke Azerbaycan’da, Azerbaycan Milli İlimler Akademisi Folklör Enstitüsü Şube Müdürü olarak görev yapan Prof. Agaverdi  XELİLOV ile Akife XELİLOVA ‘nın  değerli kızı, AMEA ‘da  doktorasını tamamlamak üzere olan Jale XALİLLİ  ile  Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğretim elemanı  Dr. Ethem İ. ŞAHİN’ in başkent Bakü şehrinde  geniş bir katılım ile düğün törenleri  gerçekleşti ,  aynı kökten gelen  bir millet , Azerbaycan- Türkiye  iki d

Devlet vatandaşının düğününe Bakü Avrasiya   Üniversitesi prorektörü  Prof.  Dr. Gülzar İbrahimova ile Bakü Devlet Üniversitesi akademisyenlerinden Prof. Dr. Mahir Rasulov ile Türk dünyasından çok sayıda misafir katılım sağlandı.

Damat Dr. Ethem Şahin  duygularını ünlü Azerbaycanlı şair Bahtiyar Vahapzade’ nin şiirinin 
Eyni arzu, eyni niyet Ana yurda yuva kurdum Ana yurdum ,ATA yurdum…. 
dizelerini dile getirdi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kızılay Karşıyaka Şubesi Depremde Vefat Edenlerin Ruhuna Lokma Döktü

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0