a

DOSTLARI ÖLÜMÜNÜN 11. YILINDA DA KABRİ BAŞINDAYDI

Fevzi Yılmaz’a

büyük vefa

Gazeteci Fevzi Yılmaz ölümünün 11’nci yılında ailesi, dostları ve meslektaşları tarafından kabri başında anıldı.  Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da her yıl olduğu gibi törende hazır bulundu. Batur, “Bu değerlerimizi çok çabuk yitiriyoruz. En verimli olacağı çağda maalesef toprağa verdik” diye konuştu.

Yakın Plan gazetesinin kurucusu ve imtiyaz sahibi merhum Gazeteci Fevzi Yılmaz, ölümünün 11’nci yıldönümünde Yukarıköy Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Yılmaz’ın ailesi, dostları ve meslektaşlarının katıldığı anma töreninde Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da hazır bulundu.

Törende bir konuşma yapan Batur, Yılmaz’ın hem basın hem de spor dünyasında bilgi birikimiyle, tecrübesiyle herkese kendisi sevdiren, saydıran bir isim olduğuna işaret etti. Yılmaz’ın Yakın Plan’ı kısa zamanda insanların yayımlanmasını beklediği bir bölge gazetesi haline getirdiğini belirten Batur, “Narlıdere Belediye Başkanlığı sürecimde kendisiyle abi kardeş ilişkisi içinde, gayet güzel çalışmalar yaptık. Bizim sesimiz, kulağımız, gözümüz oldu” dedi.

“Değerlerimizi çabuk yitiriyoruz”

Yılmaz’ın hastalık sürecinde de hep beraber olduklarını ifade eden Batur, “Bir doğum gününü de hastanede kutlamıştık. Ama işte son doğum günü oldu. Bu değerlerimizi çok çabuk yitiriyoruz. Bir anda hastalık süreci başladı, bir anda kaybettik. En verimli olacağı çağda maalesef toprağa verdik. Kendisini rahmetle anıyorum. Sevdikleri burada. Işıklar içinde uyusun. Bizi duyduğuna eminim. Her ölüm yıldönümünde burada oluyor, Fevzi kardeşimizi anıyoruz. Anılması gereken değerlerimizden bir tanesi. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine baş sağlığı diliyorum” dedi.

53 yaşındaydı

Yaşama 53 yaşında gözlerini yuman Gazeteci Fevzi Yılmaz, uzun yıllar Anadolu takımlarında teknik direktör olarak görev yaptı. 20 Ağustos 2003’te haftalık Yakın Plan gazetesini çıkarmaya başladı. Gazete ilk yıllarında Narlıdere ve yarımadaya yönelik yayın yaparken, daha sonra tüm İzmir’e ulaşan bir kimlik kazandı. Yılmaz, 12 Haziran 2010’da tedavi gördüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde hayatını kaybetti.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Soyer hayal dünyasında yaşıyor

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0