a

Erdoğan Duyurmuştu! İşletmelere 1.556 TL Destek Verilecek!

Erdoğan yeni teşvik için daha önce duyurmuştu. 1.556 TL Destek geliyor. Tüm çalışan ve işveren rahat bir nefes alacak. 1.556 TL teşvik verilecek sektörler hangileridir, kaç ay boyunca ödenir, kadınlara ve gençlere kaç ay teşvik verilecek? İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesini verdiği prim ve vergi teşviki ile yeni işçi alan firmalara 1.556 TL destek verilecek. Bu uygulama önümüzdeki günlerde düzenlemeler ile uygulanmaya başlanacak. Yeni işçi ve çalışan alanlara prim ve vergi teşviki ile ilgili tüm detaylar…

Her Bir İşçinin 12 Ay Boyunca Asgari Ücret Üzerinden Hesaplanarak Prim ve Vergileri Karşılanacak

Erdoğan verdiği müjde de prim ve vergi teşviki ile yeni işçi alan firmalara 1.556 TL destek verileceğini açıkladı. Önümüzdeki günlerde uygulama ve detayları ile ilgili düzenlemelerin açıklanacağı bu teşvike göre mevcut çalışanlarına ilave olarak alınacak her bir işçinin 12 ay boyunca asgari ücret üzerinden hesaplanacak, tüm prim ve vergileri devlet tarafından karşılanacak.

1 Temmuz’da fesih yasağının kalkması ile hükümet zile bastı ve yeni destekler ile kararlarını açıkladı. İşçi çıkarma yasağının kalkması ile herkes işçi çıkartılır beklentisindeyken SGK Başkanı aksine sigortalı sayısının arttığını belirtti. Erdoğan’ın müjdesini verdiği prim ve vergi teşviki ile yeni işçi alan firmalara 1.556 TL destek verileceği belirtildi. Böylece işçinin asgari ücret üzerinden tüm vergi ve primlerini devlet karşılayacak. Pandemi ile birlikte başlayan destekler ihtiyaçlara göre devam edeceği belirtildi.

Yıl sonuna kadar yeni işçi alımlarında tüm vergi ve primlerin devlet tarafından 1 yıl boyunca karşılanacağını bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,

İstihdamın desteklenmesi, işgücü maliyetlerinin azaltılması amacıyla çok önemli düzenlemeleri hayata geçirdik. Yıl sonuna kadar işe alınacak her bir işçi için, asgari ücret üzerinden ödenmesi gereken tüm SGK primleri ve vergileri 12 ay boyunca karşılıyoruz.açıklamasını yaptı.

1.556 TL Destek Verilecek Sektörler

İşten çıkarma yasağının ortadan kalkması ve kısa çalışma ödeneğinin bitmesi sebebiyle istihdama yeni teşvik gelmiş oldu. En başta yeme içme sektörü olmak üzere, hizmetler ve turizm sektörlerinde normalleşmeyle birlikte canlanma yaşanması yeni eleman ihtiyacını da doğurmuştur. Bu sektörler başta olmak üzere mevcut elemanlarını artıran, eleman alımı yapan tüm işletmeler teşvikten de yararlanabileceklerdir.

Faizsiz esnaf kredisi veren bankaları öğrenebilir ve hemen işletmeniz için destek alabilirsiniz.

Yeni Teşvik 18 Ay Uygulanacak

Açıklanan yeni teşvikle beraber ilave istihdamın işverene getireceği tüm yükler karşılanmış olacaktır. Önümüzdeki günlerde uygulamaya geçilecek bu teşvike göre mevcut çalışanlarına ilave olarak alınacak her bir işçinin 12 ay boyunca asgari ücret üzerinden hesaplanarak tüm prim ve vergileri devlet tarafından karşılanacaktır.Teşvik asgari ücret üzerinden hesaplanacaktır.

Böylece hem işçi için ödenen SGK primleri hem de işveren SGK primleri karşılanacaktır.

Buna ilaveten işçi maaşından alınan damga ve gelir vergisini de işverenler ödemeyecek ve devlet tarafından ödeme yapılacaktır.

 Burada teşvik süresi 12 ay olarak belirlenmiştir.

Fakat genç ve kadın işçi alanlar için 18 ay olarak teşvik verilecektir.

Açıklanan bu 1.556 TL destek  asgari ücret üzerinden hesaplanacağı için hangi prim ve vergilerin devlet tarafından karşılanacağını hemen görebilirsiniz.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

‘Mikro Ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı’ kapsamında işletmelere 30 bin ila 75 bin TL’ye kadar faizsiz destek kredisi Başvuru tarihi uzatıldı.

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0