a
  • Sahra Haber
  • Sağlık
  • EÜ Hemşirelik Fakültesi’nde “5 Yıllık Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni”

EÜ Hemşirelik Fakültesi’nde “5 Yıllık Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni”

Rektör Budak, “Birimlerimizi akreditasyon süreçlerine motive edip, özendiriyoruz”

İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi(EÜ) Hemşirelik Fakültesinin akredite olması dolayısı ile  “Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni” düzenlendi. Online olarak düzenlenen törene EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Dönmez, Hemşirelik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (HEPDAK) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gülseren Kocaman, Hemşirelik Fakültesi üst yönetimi ve akademisyenler katıldı. Törende konuşan Rektör Budak, “Bilim ve teknolojinin meydana getirdiği yeni dinamiklerin analiziyle belirlediğimiz eğitim-öğretimde kalite öncelikli, öğrenci odaklı ve araştırma üniversitesi olma hedeflerimizin en önemli ayaklarından birini de akreditasyon oluşturuyor. Bu önemden hareketle, akademik ve altyapısal koşullarımızı iyileştirmeye yönelik uygulamaları oldukça ciddiye alıyor; akademik birimlerimizi, akreditasyon süreçlerine uyum sağlamaları için motive etmeye özen gösteriyoruz” dedi.

“Fakültemiz, güçlü irade ile örnek teşkil eden bir duruş sergiliyor”

Hemşirelik Fakültesi’nin 5 yıllık akreditasyon alarak ülkemizde bir ilke imza attığını ifade eden Prof. Dr. Budak, “Fakültemizin mesleki motivasyonu ve gelişim odaklılığının, bu başarıda büyük bir payı olduğuna inanıyorum. Fakültemiz, mesleğine ve bilime değer katma yönünde ortaya koyduğu güçlü irade ile örnek teşkil eden bir duruş sergiliyor. Fakülte çalışanlarımız, kendi akademik alt yapılarının yanı sıra çeşitli akademik birimlerimiz, kurul ve komisyonlarımızda aldıkları görevlerle üniversitemizin gelişimine de önemli katkılar sunuyor. Rektörlük yönetimi olarak fakültemizin başarısından ve üniversitemize sunduğu katkılardan duyduğumuz memnuniyeti belirtmek isterim. Bizler de fakültemizin bu sürekli gelişim ve başarı yolculuğunda daima yanında olmaya devam edeceğiz. Kaliteyi; yönetim anlayışımızda, sağlık hizmetlerimizde, eğitim programlarımızda ve öğrencilerimize sunduğumuz imkânlarda hâkim kılmak için gerçekleştirdiğimiz çalışmaları aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Akreditasyon süreçlerinde pozitif yaklaşımı ve yapıcı önerileriyle fakültemize yol gösteren HEPDAK ekibine de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Türkiye’de 5 yıllık akredite edilen ilk hemşirelik programıyız” Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Dönmez, “66 yıllık köklü bir öğretim kurumu olmanın yanında, ilkleri yaşayan bir kurum olarak yine bir ilki yaşamanın gururunu hep birlikte paylaşıyoruz. Türkiye’de 5 yıllık akredite edilen ilk hemşirelik programıyız. Ülkemizde 143 hemşirelik programı

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimini açıkladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0