a
  • Sahra Haber
  • Genel
  • Gaziantep'te “Mahalle Esnafımla Vefa” projesiyle 65 yaş üstündekilere gıda paketi dağıtıldı

Gaziantep'te “Mahalle Esnafımla Vefa” projesiyle 65 yaş üstündekilere gıda paketi dağıtıldı

GAZİANTEP (AA) – Gaziantep Valiliğince, "Mahalle Esnafımla Vefa" projesi kapsamında, hayırseverlerin bağışlarıyla mahalle bakkallarından alınan gıda paketleri, Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerince ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü vatandaşlara ulaştırıldı.

Proje kapsamında Vali Davut Gül, merkez Şahinbey ilçesi Mimar Sinan Mahallesi'ndeki bir bakkalı ziyaret etti.

Gül, burada yaptığı açıklamada, tam kapanma döneminde 65 yaş üstündekilerin evlerinden çıkma kısıtlaması olduğunu ve ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerince karşılandığını hatırlatarak, "Yine İçişleri Bakanlığımızın bütün valiliklere ihtiyaçların olabildiğince küçük esnaftan, mahalle esnaflarından temin edilmesi talimatını vermişti. Bizler de bu ihtiyaçları hayırseverlerin katkılarıyla mahalle esnafından temin ederek sosyal yardımlaşmada kaydı olan ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz." diye konuştu.

Bütçenin yaklaşık 1,5 milyon lira olduğunu ve şimdilik 5 bin aileye gıda paketi dağıldığını ifade eden Gül, projedeki amacın, mahalle esnafına destek olmanı yanında 65 yaş üstü ve maddi durumu yerinde olmayanlara sosyal destek sağlamak olduğunu söyledi.

Esnaf Musa Coşkun da projeden memnun olduğunu belirtti.

0 0 0 0 0 0
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Sağlık çalışanları, Anneler Günü'nü kaybettikleri meslektaşlarının burukluğuyla yaşayacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
GENEL Girişimcilik Merkezi’ne iki üniversiteden destek Karşıyaka Belediyesi, farklı alanlarda birçok ortak proje ürettiği Yaşar Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ile yeni bir iş birliğine imza attı. Yapılan protokoller doğrultusunda iki üniversite; İzmir’in girişimcilik ekosistemini geliştirmek, kentin sorunlarına girişimciler ile birlikte sürdürülebilir çözümler üretmek, girişimciliğe ilişkin farkındalığı ve yetkinliği artırmak amacıyla Karşıyaka Belediyesi bünyesinde kurulan ‘Karşıyaka Kolektif Girişimcilik Merkezi’ne destek verecek. Yaşar Üniversitesi ve Katip Çelebi Üniversitesi bu doğrultuda; girişimcilik programına başvuran projelerin değerlendirilmesi sürecinde jüri üyeliği desteği sağlanması, programa katılmaya hak kazanan girişimcilere yönelik eğitim ve mentor desteğinin verilmesi, Karşıyaka Kolektif’te verilecek eğitimlerin ve mentorlukların içeriklerinin oluşturulması, Merkez çalışanlarına yönelik hizmet içi eğitimlerin verilmesi ile üniversitenin dijital kütüphanesine Karşıyaka Kolektif’ten erişim sağlanabilmesi gibi konularda katkı sağlayacak.