a
  • Sahra Haber
  • Genel
  • Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili AstraZeneca aşısı oldu

Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili AstraZeneca aşısı oldu

TİFLİS (AA) – Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen AstraZeneca aşısını oldu.

Kovid-19'a karşı aşılanması için başkent Tiflis'teki Enfeksiyon Hastanesine gelen Zurabişvili, dünyada bazı ülkelerin geçici olarak kullanımını askıya aldığı AstraZeneca ile aşı oldu.

Zurabişvili, burada yaptığı açıklamada, ülkede önce sağlık çalışanlarının aşılanmasına başlandığını hatırlatarak, Kovid-19 salgınının yarattığı gerek ekonomik gerek diğer sorunları aşmak için insanların aşı olması gerektiğini vurguladı.

– "DSÖ karar verirse AstraZeneca aşısının kullanımını durduracağız"

Gürcistan ilk aşamada 13 Mart'ta 43 bin 200 doz AstraZeneca aşısını satın almıştı. Ülkede Kovid-19'la mücadele kapsamında 15 Mart'ta sağlık çalışanlarına aşı yapılmaya başlanmıştı.

İşgal Edilmiş Bölgelerdeki Yerinden Edilmiş İnsanlar, Çalışma, Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Ekaterine Tikaradze, dünya genelinde birçok ülkenin AstraZeneca aşısının kullanımını geçici olarak durdurmasıyla ilgili, ülkesine kaliteli aşıların getirildiğini söylemişti.

Tikaradze, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ile aşılar konusunda yakın temaslarını sürdürdüklerini, dünya genelinde AstraZeneca aşısının kullanımının durdurulması halinde bu kararı uygulayacaklarını kaydetmişti.

0 0 0 0 0 0
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Milli atletler Gelibolu Yardımadası'ndan Bakan Kasapoğlu'na toprak, deniz suyu ve Türk bayrağı getirdi

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
GENEL Girişimcilik Merkezi’ne iki üniversiteden destek Karşıyaka Belediyesi, farklı alanlarda birçok ortak proje ürettiği Yaşar Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ile yeni bir iş birliğine imza attı. Yapılan protokoller doğrultusunda iki üniversite; İzmir’in girişimcilik ekosistemini geliştirmek, kentin sorunlarına girişimciler ile birlikte sürdürülebilir çözümler üretmek, girişimciliğe ilişkin farkındalığı ve yetkinliği artırmak amacıyla Karşıyaka Belediyesi bünyesinde kurulan ‘Karşıyaka Kolektif Girişimcilik Merkezi’ne destek verecek. Yaşar Üniversitesi ve Katip Çelebi Üniversitesi bu doğrultuda; girişimcilik programına başvuran projelerin değerlendirilmesi sürecinde jüri üyeliği desteği sağlanması, programa katılmaya hak kazanan girişimcilere yönelik eğitim ve mentor desteğinin verilmesi, Karşıyaka Kolektif’te verilecek eğitimlerin ve mentorlukların içeriklerinin oluşturulması, Merkez çalışanlarına yönelik hizmet içi eğitimlerin verilmesi ile üniversitenin dijital kütüphanesine Karşıyaka Kolektif’ten erişim sağlanabilmesi gibi konularda katkı sağlayacak.