a

HASAN AKIL KİMDİR?

Hasan Akıl Kimdir ?, Hasan Akıl Biyografisi ve Hasan Akıl Hayatı…

Sağlık Yöneticisi olan Hasan AKIL; 1986 yılında Eskişehir Sivrihisar’da doğmuştur. Atatürk İlköğretim Okulu ile Sağlık Meslek Lisesi’nde eğitimine devam etmiştir. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği lisans eğitimini tamamlamış, saç ekimi ve medikal estetik üzerine sağlık sektörüne adım atmıştır.

Akıl, 2008 yılından bu yana estetik ve güzellik sektöründe çeşitli hastanelerde koordinatörlük pozisyonunda görevler üstlenmiştir. 2010 yılında “Estemylife” markasını kurdu. Böylece kurucusu olduğu markanın Genel Müdürlük ve Saç Ekim Koordinatörlüğü görevlerini başarıyla yürütmüştür. 2020 yılında ise merkezi İstanbul’un Ataşehir ilçesinde bulunan 2000 m2 kapalı alanda ve 100’e yakın personeli ile ‘Özel AKL Poliklinik’ markasının Aile kurucuları arasında yer almıştır.

Dermatoloji, Plastik Cerrahi ve kozmetik ürünlerin alanların da Sağlık turizminin lider markaları ile önde gelen firmalarının danışanı ve sektör yöneticilerine danışmanlık veren Hasan Akıl: ‘Tüm Dünyada ve özellikle Avrupa ülkelerinde sağlık turizminin gelişmesi anlamında çeşitli katkılarda bulundu. Bunlarla birlikte Hollanda, Arnavutluk, Makedonya, İsrail ve Moldova gibi sektöre daima yeniliklerle bakan bazı ülkelere saç ekimi başta olmak üzere, yeni açılan ve mevcut hizmet veren birçok kliniğin kurumsal danışmanlığını yaptı. 

“Türkiye’de uzun yıllar Futbol Hakemliği yapan ve TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) Lisanslı Futbolcusu olan ve Sinema oyunculuğu ile çeşitli Dizi ve Kliplerde rol alan Akıl, Eskişehir Sivrihisar Spor Kulübü Başkan yardımcılığı görevini halen yürütmektedir.’’

Engelliler, Şehit ve Gazi yakınlarına yönelik gerçekleşen ve Ulusal basında yer alan birçok Sosyal Sorumluluk projelerine Sponsor desteğinde bulunan Hasan Akıl, Programlarında ise sürdürülebilir bağlamda gönüllü olarak görev almıştır. Üniversite öğrencilerinin eğitimine yönelik destek amaçlı düzenlenen Burs programlarına öncülük etmektedir. Toplumsal duyarlılık amaçlayan yayınlarla Sağlık başta olmak üzere, Kültür ve Sanat içerikli programlar ile

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Selinos Antik Kanal Projesi UNESCO Bergama Danışma Kurulu gündeminde

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0