a

İşçi ücretlerine zam

Hizmet İş Sendikasına bağlı belediyelerde çalışanları kapsayan toplu iş görüşmelerinin tamamlanmasının ardından ücret zammı sözleşmeleri de imzalanıyor.

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı, belediyelerde çalışan işçilerin ücretlerinin artırılmasına yönelik yürüttüğü toplu sözleşme görüşmelerinin ardından, mutabakata varılan belediyelerde ücretlerin artırılmasına yönelik sözleşmeleri imzalamaya devam ediyor.

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde belediye ile Hizmet İş Sendikası arasındaki toplu iş görüşmeleri tamamlanarak, hazırlanan sözleşme ile çalışanların ücretlerine birinci 6 aylık dönem için yüzde 17 zam öngörüldü. Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, imzalanan sözleşmenin 3 yılı kapsadığını, sözleşme ile sosyal haklar hariç işçilerin ücretlerine birinci yıl birinci 6 ay için yüzde 17 zam öngörüldüğünü aktardı. Zararsız, ikinci 6 ay memur zammı ve enflasyon farkı, ikinci ve üçüncü yıl memur zammı ve enflasyon farkının ücret artışlarında uygulanacağını söyledi. Zararsız, ‘’Sorgun Belediye Başkanımız Mustafa Erkut Ekinci göreve geldiği gün, çalışanlarımız bizim yol arkadaşımız, biz birlikte yürüdüğümüz yol arkadaşımızı yolda bırakmayız demişti. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile emekçi kardeşlerimiz enflasyona ezdirmemiş gereğini yapmıştır. Sorgun Belediye Başkanımız sayın Mustafa Erkut Ekinci, Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumdan dolayı, işçilerin yaşadığı sıkıntıların farkındayız. Şirkette çalışan işçilerin ücretlerinde gereken iyileştirme yapmak için çalışmaktayız. En kısa sürede şirket işçilerinin de ücretlerinde iyileştirme yapacaklarının müjdesini vermiştir’’ dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bakan Pakdemirli, doğaya yem bıraktı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0