a

İŞİMİZ TEMİZ PROJESİ İZMİR EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve OPET’in iş birliği ile geliştirilen “İşimiz Temiz Projesi” kapsamında Halk Eğitimi Merkezlerinde eğitimler başladı.  İşimiz Temiz Hijyen Eğitimleri yeme-içme, konaklama ve ulaşım sektörlerindeki mikro işletmeler başta olmak üzere hijyen konusunda normlarını yükseltmek isteyen tüm diğer işletme sahipleri ve çalışanlarına ücretsiz olarak sunuluyor. 

İşletmelerin hijyen kapasitelerini ve tercih edilebilirliklerini artırmak ve gelirlerini yükseltmek için başlatılan projenin ilk yılında pilot olarak seçilen Antalya, İzmir ve Muğla’da eğitimlere başvurular devam ediyor. İşletme sahipleri ve çalışanları ilçelerindeki halk eğitimi merkezlerine giderek kayıt olabilecekleri gibi e-Devlet sistemi üzerinden online kayıt yaptırabiliyorlar.

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, “Koordinatörlüğü Borsamız tarafından yürütülen TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulumuzun da dahil olduğu İşimiz Temiz Projesi kapsamında ilimizde temizlik ve hijyen konusunda katkı sağlayacağımız için oldukça mutluyuz. Pandemi koşulları altında her ortamda temizlik ve hijyenin önemini bir kez daha anladık. Bu projeyle, kamu ve özel sektörün bir araya gelerek, vatandaşlara ve gelecek nesillere daha iyi ve daha temiz bir Türkiye bırakmak amacıyla harekete geçmiş olması da büyük önem arz ediyor. Sağlıklı bireyler ve yüksek hizmet kalitesi sağlanması adına bu projeyi hayata geçiren Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve OPET’e, projenin ilimizde yaygınlaşması adına çalışmalara katkı sağlayacak olan TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulumuza teşekkür ediyorum. “İşimiz Temiz” Hijyen Eğitimleri yeme-İçme, konaklama ve ulaşım sektörlerindeki mikro işletmeler başta olmak üzere hijyen konusunda normlarını yükseltmek

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Planetaryum ve Macera Parkı Karşıyaka’ya heyecan kattı!

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0