a
  • Sahra Haber
  • Genel
  • İstanbul’da Ormanlara Giriş Yasağı 30 Eylül’e Uzatıldı!

İstanbul’da Ormanlara Giriş Yasağı 30 Eylül’e Uzatıldı!

İstanbul Valisi, yangınlar nedeniyle yasaklanan ormanlık alanlar hakkında bilgi verdi. İstanbul’da ormana giriş yasaklarının 30 Eylül tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.

Orman yangın tehlikesiyle ormanlık alanlara giriş birçok ilde yasaklanmıştı. Konuyla ilgili İstanbul Valiliği’nden açıklama yapıldı. İstanbul Valisi “İstanbul’umuzda orman yangınlarıyla mücadele kapsamında ormanlara girme, orman çevresinde ve içinde mola verme, piknik yapma yasaklarının uzatıldığı açıklamalarında bulundu. İşte Son Tarih…

İstanbul’da Ormanlık Alan Giriş Yasağı Uzatıldı!

Alınan kararlar doğrultusunda; İstanbul sınırları dahilindeki ormanlık alanlara giriş yasağı 30.09.2021 Perşembe günü saat 24.00’e kadar uzatılmıştır. Saygıdeğer İstanbullu hemşerilerimize bugüne kadar gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyor, ormanlık alanlarımızın her türlü tehlikeden korunması için desteklerinin devamını diliyoruz.” açıklamalarında bulundu.

lilikten konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Orman Bölge Müdürlüğünün 31.08.2021 tarihli talepleriyle önümüzdeki günlerde ilimizde orman yangınlarının vuku bulabileceği değerlendirilerek, milli servetimiz olan ormanlarımızı korumak amacıyla Valiliğimizce; 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 74. maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 9 ve 66. maddeleri uyarınca alınan 2021/2 sayılı karar hükümleri uyarınca, yukarıdaki kararlar alınmıştır.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Pandemi Kuralları Değişiyor mu? Eylül Ayında Yeni Tedbirler Masada

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0