a
  • Sahra Haber
  • Eğitim
  • İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Faaliyet Planlama Toplantısı Gerçekleştirdi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Faaliyet Planlama Toplantısı Gerçekleştirdi

Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Faaliyet Planlama Toplantısı, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri ve Halk Eğitimi Merkezi müdürleri katıldı. 

Toplantıda; kişisel, toplumsal, sosyal ve istihdam ile ilişkili bir yaklaşımla bireyin; bilgi, beceri, ilgi ve yeterliliklerini geliştirmek amacıyla katıldığı her türlü öğrenme etkinliğini içine alan ‘Hayat Boyu Öğrenme’ kapsamında yapılan işbirlikleri ve faaliyetlerin planlaması görüşüldü.

Bölgesel ihtiyaçlar doğrultusunda Halk Eğitimi Merkezleri Müdürlüklerince kurs ve kursiyer sayılarını artırmaya yönelik hedeflerin belirlenmesi, kurs niteliklerinin ve mesleğe yönelik kursların artırılması konusu ele alındı. Her Halk Eğitimi Merkezinde engelli ve dezavantajlı bireylere yönelik projelerin ve yöresel bir temanın belirlenerek ön plana çıkarılmasının yanı sıra açılan kursların tanıtımının yapılabilmesi için yapılan çalışmaların daha fazla kişiye ulaşmasının önemine değinildi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

AK Partili Polat’dan Başkan Sandal’a gönderme

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0