a

İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası Başkan Adayı Okyay:

“Oda’da artık değişim ve yeni bir vizyon şart”

“Tekrar kapanamayız, aşı olmayanlara tedbir alınmalı”

İzmir’in en eski lokantalarından Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası’nın İşletmecisi, İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf Odası Başkan Adayı Alpay Okyay, sektörün son durumu ve yaklaşan oda seçimleri ile ilgili değerlendirmede bulundu.

İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf Odası Başkanı olduğunda haksız rekabeti önleyeceğini söyleyen Okyay, “Çay ocaklarının yemek, tekel bayilerinin döner satmasına müsaade etmeyeceğiz, merdiven altı, kaydı olmayan işletmelerle topyekûn mücadele edeceğiz” dedi.

Aşı olmayanlara karşı tedbir alınması gerektiğini ifade eden Okyay, “Pandemide bir kez daha kapanmaya dayanabilecek lokanta kalmadı, bir kez daha kapanamayız” dedi.

Mesleğini çok sevdiğini ve İzmir’in en eski lokantalarından birinin işletmecisi olarak İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Esnaf Odası Başkan Adayı olduğunu söyleyen Alpay Okyay, “Sorunlarımızı ve esnafın beklentilerini çok iyi biliyorum. Köklü bir lokantanın işletmecisi olarak tüm siyasi partiler, belediyeler, kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilişkilerim güçlü. Mesleki altyapı ve bilgimi ayrıca çevremi esnafımız için kullanmaya onlara hizmet etmeye hazırım” dedi. 

7/24 ulaşılabilir bir başkan ve yönetim anlayışını getireceğini dile getiren Alpay Okyay, “Esnafımın bir problemi olduğu zaman bana ve yönetim kuruluna çok rahat ulaşabilecek ve çözüm bulacak. En önemli yapacağım iş bu. Haksız rekabeti önleyeceğim. Çay ocaklarının yemek satmasına, tekel bayilerinin döner satmasına, merdiven altı işletmelerle topyekûn mücadele etmeye başlayacağım” dedi.

Okyay: “Lokantacılar Odası’nda değişim ve yeni vizyon şart

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

SGK PRİM BORCU YAPILANDIRMASINDA

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0