a

İzmir ‘Telafide Ben de Varım’ Dedi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Telafide Ben de Varım” programı çerçevesinde yürütülecek eğitim süreci İzmir’de başladı. 21 Haziran-2 Temmuz arasında başvuruların alındığı etkinliklere, öğretmenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından planlaması yapılan 16.233 faaliyette görev almak isteyen 1200 öğretmen MEBBİS modülünden başvuruda bulundu. İl genelinde öğrencilerin yanı sıra öğretmenlere yönelik 25 ayrı eğitim planlanırken Halk Eğitimi Merkezlerince de velilere yönelik 356 kurs düzenlenecek.

5 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında devam edecek olan ‘Telafide Ben de Varım’ programıyla, öğrencilerin sosyal, kültürel, sportif ve akademik gelişimlerinin artırılması hedefleniyor. Gönüllülük esasına göre öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik eğitim faaliyetlerini içeren program; fiziksel, sosyal-duygusal, akademik gelişim ve özel eğitim alanı olmak üzere dört ana temaya uygun planlandı.

“Telafide Ben de Varım” eğitim etkinliklerinin ilki Cumhuriyet Eğitim Müzesinde ilkokul öğrencilerine yönelik akıl zekâ oyunları ile başladı. Minik öğrenciler, müzede kendileri için hazırlanan faaliyet alanında etkinliklere katıldı.

Birbirinden Farklı Etkinlikler Olacak

‘Telafide Ben de Varım’ programı kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü; ilçeler arası sportif faaliyetler, öğrenci çalıştayı, yarışmalar, söyleşiler, oryantiring, pandomim, Anadolu çocuk oyunları ve bilim şenliği gibi birbirinden farklı etkinliklere imza atacak.

Anadolu masalları, bireysel sporlar ve takım sporları, doğa yürüyüşü, drama etkinliği, robotik kodlama, STEM eğitimi ve siber güvenlik gibi faaliyetlerin yer aldığı ‘Telafide Ben de Varım’ programı ile öğrenciler, yaz dönemini dolu dolu geçirme fırsatı bulacak.

Tasarım Beceri Atölyeleri Etkin Olacak

Uygulamalı eğitimin ön planda olduğu tasarım beceri atölyeleri de yaz döneminde etkin olarak kullanılacak. Akademik bilgiyi beceriye dönüştürmeyi hedefleyen, çocuklara yetenekleri doğrultusunda pratik kazandırmayı amaçlayan atölyelerde; seramik, geleneksel el sanatları, oyuncak yapımı gibi miniklerin el becerisini geliştiren faaliyetlerin yanı sıra özel eğitim öğrencilerine yönelik faaliyetlere de yer verilecek. İzmir Cumhuriyet Eğitim Müzesi’nde gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerde ise, müzede eğitim yoluyla öğrencilerde kültürel miras bilincinin oluşturulması hedefleniyor

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bornova Açık Oto Pazarına girişler ücretsiz

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0