a
  • Sahra Haber
  • Genel
  • İzmir Ticaret Odası destekleriyle “Otokent Galericiler Sitesi Konferans Salonu”nun Açılış Töreni,

İzmir Ticaret Odası destekleriyle “Otokent Galericiler Sitesi Konferans Salonu”nun Açılış Töreni,

İzmir Ticaret odası destekleriyle yapılan “Otokent Galericiler Sitesi Konferans Salonu”nun Açılış Töreni, Yönetim Kurulu Başkanı, Mahmut Özgener, Otokent Galericiler Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Feyzi Demir, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu ve Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın konuşmalarıyla başladı.

Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, konuşmasında sözlerine şöyle devam etti.

Otokent’i her ziyaretimde sizlerin desteği ve güvenini yürekten hissediyorum. Burada yaptığımız her işbirliğinden de üyelerimi adına mutlu oluyorum.

DEĞERLİ DOSTLARIM,

Dünyadaki gelişmeler nedeniyle belirsiz bir süreç yaşıyoruz. . Döviz kurlarında yaşanan dalgalanma,benzin fiyatlarındaki artış ve kredi faizleri durumu işlerimiz etkiliyor. Ancak alınan tedbirlerle orta ve uzun vadede ekonomimizde sürdürülebilir bir yapıya kavuşacağımıza inanıyorum. Üyelerimizin yaşadıkları, sorunların dile getirilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.

Sizlerin yaşamakta olduğu sorunları, çözüm önerileri ile birlikte ilgili kurum ve kuruluşlara iletiyor; Bakanlarımıza ilk elden ulaştırıyoruz.Mart ayında, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve kamu/özel bankaların genel müdürlerinin katılımıyla Odamızda Bankacılık Sektör Toplantısını gerçekleştirdik.

KIYMETLİ DOSTLARIM,

Söz konusu toplantıda, KGF paketlerinin kullanıma açılması; limitler ve faiz oranlarıyla ilgili konuları iletme fırsatımız oldu.Ulaşım Araçları Satışı Meslek Komitemizin de katıldığı toplantıda, bireysel taşıt kredi dilimlerinin yeniden düzenlenmesi ve vade süresinin arttırılması konusunu,Meclis Üyemiz Sayın Hüsnü Aydın dile getirdi. Bununla birlikte, sektörümüzün yaşadığı güncel sorunların başıında gelen Yetki Belgesi ve Stokçulukla ilgili Ticaret Bakanımız ile görüşmelerde bulundum. Öncelikle, Yetki Belgesi’nin 31 Temmuz tarihine kadar yeniden ertelenmesinin, sektörümüzü taşımak istediğimiz kurumsal çerçeveden bizleri uzaklaştırdığı kanaatindeyim. Sektörün de aynı yönde görüşü olduğunu bildiğimiz, yeniden bir ertelemenin uygun olmadığına ve Yönetmeliğin bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğine inanıyorum.

Yetki belgesi verilmesine yönelik yeni taslak çerçevesinde kaldırılması öngörülen, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı aranması şartına devam edilmesinin önemine dair görüşümüzü Ticaret Bakanlığımıza ilettik.

Zorunlu tutulan sigorta konusunun, alıcı-satıcı arasındaki karara bırakılması ve ekspertiz raporu alma süresinin 3 gün olarak kalması talebimizi de özellikle vurguladık. Süreci takip etmeye devam edeceğiz.

DEĞERLİ DOSTLARIM,

Bu noktada bir konuyu özellikle yinelemek isterim. Odamız 56. Ulaşım Araçları Satışı Grubu Komite üyelerimiz burada hemen yanı başınızda En önemli görevleri arasında da sizlerin yaşadığı sorunların bana ve Odamız Yönetim Kurulu’na taşınması yer alıyor .Ayrıca Feyzi Başkanımız, sizin her sorun ve talebinizi hızla bizlere iletiyor. Komitemize ve Başkanımıza hassasiyetleri için teşekkür ediyorum.Ortak iş birliğimizden ve beraber çalışmalar yapmamızdan büyük memnuniyet duyuyorum.Salonumuzda, mesleki eğitim ve kurslar başta olmak üzere, nice verimli toplantılar düzenlenmesini temenni ediyor, OTOKENT esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Törene, Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği, Buca İlçe Jandarma Komutanı Turgay Bulut, Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkan Yardımcısı Deniz Doğan, İyi Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Şakir Güzel, Adalet ve Kalkınma Partisi Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğruca ile Buca İlçe Başkanı Hakan Kalfaoğlu, Anadolu Birliği derbeği onursal Başkanı Koç Ali Al, Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından katılım sağladı.0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rusya-Ukrayna “İstanbul görüşmeleri” başladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0