a
  • Sahra Haber
  • Eğitim
  • İzmir’de Matematik Seferberliği ‘Matematik Öğretimi Çalıştayı’ ile başladı

İzmir’de Matematik Seferberliği ‘Matematik Öğretimi Çalıştayı’ ile başladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında çalışmalarına başladı. Bu kapsamda düzenlenen ‘Matematik Öğretimi Çalıştayı’, İzmir Atatürk Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Çalıştay, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, Demokrasi Üniversitesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Behsat Savaş, akademisyenler, eğitim yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla başladı. 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Matematik Öğretimi Çalıştayı; Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Matematik Seferberliği kapsamında tüm okul türlerinin içinde bulundukları koşulları daha da iyileştirmek adına matematik öğretimi alanında İl Milli Eğitim Müdürlüğü düzeyinde uygulama yeri bulabilecek strateji ve projelerin oluşturulması hedefleniyor. Çalıştay, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm kurum/okul türlerinde görev yapan idareci ve öğretmenlerin alan uzmanlığı bakış açısıyla İzmir’in eğitimine yön vermek için bir arada olmayı kapsıyor.

İzmir’de tüm eğitim paydaşları Milli Eğitim Bakanlığının öncelikleri ve hedefleri doğrultusunda başlatılan “Matematik Seferberliği” ne yönelik yapılacak çalışmaları, ele alınacak projeleri görüşmek ve İzmir’de yol haritasını belirlemek için İzmir Atatürk Lisesinde bir araya geldi.

Çalıştayın açılışında konuşan  İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan çalıştayın amaç ve içeriği ile ilgili bilgi verdi.

İzmir Demokrasi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Behsat Savaş; Yaşamda disiplinler arası öğretilenlerin yeri çocuklara kazandırılabilirse eğitim adına her şeyin kolaylaşacağını ifade etti ve katkıda bulunanlara teşekkür etti. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, bir matematik eğitimcisi olarak bu çalıştaya katılmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Matematik Öğretimi Çalıştayı ile Kelebek Etkisi İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı ‘Matematik Seferberliği’ne İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bütün imkanları ile dahil

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Okulumda Güçlü Adımlar’ Projesi Kapsamında

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0