a
  • Sahra Haber
  • Genel
  • İzmir'de yasa dışı geçiş hazırlığındaki 51 düzensiz göçmen yelkenli yatta yakalandı

İzmir'de yasa dışı geçiş hazırlığındaki 51 düzensiz göçmen yelkenli yatta yakalandı

İZMİR (AA) – İzmir'in Çeşme ilçesinde yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 51 düzensiz göçmen yakalandı, kaçak geçişi organize ettikleri öne sürülen 2 şüpheli gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı ve MİT Bölge Başkanlığı ile koordineli olarak göçmen kaçaklığının önlenmesine yönelik istihbari çalışmalar sonucu yurt dışına yasa dışı yollardan düzensiz göçmen götürüleceği bilgisi üzerine ekipler harekete geçti.

Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Alaçatı açıklarında yabancı bayraklı yelkenli yata operasyon düzenlendi.

Yattaki 51 düzensiz göçmen yakalandı, organizatör oldukları iddiasıyla iki Ukraynalı gözaltına alındı.

Düzensiz göçmenlerin jandarmadaki işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edileceği öğrenildi.

0 0 0 0 0 0
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

TBMM Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu üyeleri, Elazığ'daki incelemelerini tamamladı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0
GENEL Girişimcilik Merkezi’ne iki üniversiteden destek Karşıyaka Belediyesi, farklı alanlarda birçok ortak proje ürettiği Yaşar Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ile yeni bir iş birliğine imza attı. Yapılan protokoller doğrultusunda iki üniversite; İzmir’in girişimcilik ekosistemini geliştirmek, kentin sorunlarına girişimciler ile birlikte sürdürülebilir çözümler üretmek, girişimciliğe ilişkin farkındalığı ve yetkinliği artırmak amacıyla Karşıyaka Belediyesi bünyesinde kurulan ‘Karşıyaka Kolektif Girişimcilik Merkezi’ne destek verecek. Yaşar Üniversitesi ve Katip Çelebi Üniversitesi bu doğrultuda; girişimcilik programına başvuran projelerin değerlendirilmesi sürecinde jüri üyeliği desteği sağlanması, programa katılmaya hak kazanan girişimcilere yönelik eğitim ve mentor desteğinin verilmesi, Karşıyaka Kolektif’te verilecek eğitimlerin ve mentorlukların içeriklerinin oluşturulması, Merkez çalışanlarına yönelik hizmet içi eğitimlerin verilmesi ile üniversitenin dijital kütüphanesine Karşıyaka Kolektif’ten erişim sağlanabilmesi gibi konularda katkı sağlayacak.