a
  • Sahra Haber
  • Genel
  • “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kent Planlama Yaklaşım Projesi lansman tanıtımı

“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Kent Planlama Yaklaşım Projesi lansman tanıtımı

Çiğli Belediyesi iş birliliğiyle düzenlenen ‘Kadına yönelik şiddet Mücadelede Kent Planlama Yaklaşımı Çiğli Örneği’hayata geçirildi.

Proje Kapdamında Çiçeği burnunda mezun 5 Kadın Şehir Planlama Çiğli belediye bünyesinde çalıştığını aktaran (İZTO) Başkanı Mahmut Özgener , ” Kadınların, Kentin her alanında güvenlik endişesi taşımadan bulunabilmesi,ekonomik hayata katılabilmesi için örnek bir planlama yapıldı”diye konuştu

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü,Köyiçi Mahallesi’de Planlamalara başladık.

Kent’e dönüştürmek istiyorsanız Kadınları güçlendirerek başlamamız gerekir dedi. İZTO 70. Mimarlık Meslek Grubu Meclis üyesi Jülide Tutan, sözlerine şöyle devam etti.Geçen yıl 339 Kadın cinayetinin yaşadığını dile getirerek ” Kadınlar evde ve sokakta kendilerini güvensiz hissetiğini söyledi.

İzmir Ticaret odası Başkanı Mahmut Özgener’in önderliğinde Toplantıya Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümtükçü, ve Meclis Üyesi Jülide Tutan Hergül,Proje yürütücüsü Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Şehircilik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mercan Efe Güney’, Çiğli Belediyesi Başkan Yardımcısı Tülin Koç, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, Meclis Üyeleri Dilek Mutlutürk, Filiz Avcı Belet, Güleylem Akduman, Hümeyra Çözel ve Saniye Fıçı ile Çiğli Belediyesi Kadın Meclis Üyeleri ve Müdürleri katılım sağladı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

VATAN PARTİSİ’NDEN ÇIKIŞ: ‘İZMİR’DE PKK İSTEMİYORUZ!’

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0