a

Karşılıksız Burs Veren Kurumlar 2021

Karşılıksız burs almak isteyenler için tüm imkanları araştırdık. Karşılık burs veren kurumlar 2021 yılında hangileri, burs başvuruları, tarihleri, lise, ortaokul, üniversite öğrencilerine kimler burs veriyor? 300 TL, 500 TL, 1000 TL ve daha fazla burs imkanı için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Üniversite öğrencilerine destek sağlamak amacıyla pek çok kurum başarılı öğrencilere karşılıksız olarak burs vermektedir. YKS sonuçlarının 4 Ağustos’ta açıklanması ile, sonuçlara göre 2021 yılında karşılıksız burs veren kurumlarda araştırılmaya başlandı. İşte üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veren kurumlar…

Burs İçin Nereye Başvurabilirim?

Her yıl olduğu gibi bu yılda çok sayıda dernek, vakıf, sivil toplum örgütleri, özel kuruluşlar ve devlet kuruluşları, okullar, üniversiteler, belediyeler, hayırsever iş adamları, sanatçılar tarafından öğrencilere burs imkanları sağlanmaktadır. Bu kuruluşlar tarafından burs almak isteyen öğrencilerin bir an önce kurum ve kuruluşlara başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Lise, ortaokul ve üniversite öğrencileri burs için nereye başvurabilirim, 2021-2022 eğitim dönemi öğrenci burs başvuruları ne zaman başlıyor diye merak ediyor ve araştırıyor ise online burs başvurusu devam eden kurumlar hakkında bilgi alarak, burs başvuru tarihlerinde kurumlara müracaat edebilir. İşte öğrencilere burs veren kurumlar!

Öğrenci Bursuna Nasıl Başvurulur?

Öğrenci bursuna başvurmak için öncelikle kurum, kuruluş, dernek ve vakıfların başvuru tarihlerini yakından takip etmeniz gerekmektedir. Ardından internet sitelerinde yer alan başvuru şartlarını dikkatli okumalı ve eğer şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız gerekli olan belgeleri temin ederek öncelikle online başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bazı kurumlar belge teslimini bizzat isterken bazıları mail ya da kargo yolu ile de talep etmektedir. Belgelerinizi teslim etmenizin ardından müracaatınız değerlendirilmeye alınacaktır. Olumlu ya da olumsuz sonuçlar en kısa sürede tarafınıza bildirilerek, aylık olarak alacağınız maddi destek ödemesi başlayacaktır.

Karşılıksız Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Her yıl çok sayıda üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlanmaktadır. Bu bursların birçoğu devlet tarafından verilirken bir kısmı ise özel kurum ve kuruluşlar tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca vakıf bursları da oldukça önem taşıyarak karşımıza çıkmaktadır. Son dönemlerde aktif olan ve burs imkanı sağlayan kurumların listesi aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

2021 yılında Öğrencilere karşılıksız burs veren vakıf, dernek, okullar ve tüm kurumlar burada!21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı

Akın Global Eğitim Ve Yardım Vakfı

Aktaş Eğitim Vakfı Bursu

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı

Cumhurbaşkanlığı Bursu

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

Darendereliler Eğitim Vakfı

Dorçe Prefabrik Ve İnşaat Bursu

Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Okutma Vakfı

Hacı Ömer Sabancı Vakfı

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü

İstanbul Sanayi Odası

İstanbul Ticaret Odası

İTÜ Yatırım Kulübü

Kadir Has Üniversitesi

Kredi Yurtlar Kurumu Bursları

Mehmet Zorlu Vakfı

Milli Eğitim Bakanlığı

ODTÜ Verimlilik Topluluğu

Prof. Dr. Fuat Sezgin Lisans Üstün Başarı Bursu

Rüştü Akın Vakfı İlköğretim, Ortaöğretim, Lisans Bursu

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı

Sevda Cenap And Müzik Vakfı Bursu

TEMA Vakfı Turan Demiraslan Lisans Üstü Bursu

Toplum Gönüllüleri Vakfı

TÜBİTAK

Türk Eğitim Derneği Bursu

Türk Eğitim Vakfı

Vehbi KOÇ

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

Maddeler halinde yer vermiş olduğumuz kurumların yanı sıra belediyeler ve maddi durumu iyi olan şahıslar da burs vermektedir. Belediye bursu sadece üniversite öğrencileri için değil ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için de geçerli olmaktadır.

2021-2022 KYK Burs Başvuruları ve Yurt Tercihleri Ne Zaman?

KYK burs ve yurt başvuruları her yıl olduğu gibi 2021-2022 eğitim öğretim döneminde de yoğun ilgi görüyor. KYK yurt ve burs başvurularının ne zaman yapılacağı araştıran öğrenciler som durum hakkında bilgi almak istiyor. KYK tarafından her yıl Ağustos ayı itibari ile alınan yurt başvurularının, bu yıl ne zaman olacağı sorgulanıyor. İşte, 2021-2022 KYK başvurularına yönelik detaylar.

Yurt Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

KYK yurt başvurusu için adaylar, YURTKUR’dan gelecek olan açıklamayı beklemektedir. KYK yurt başvurularına dair sürecin ne zaman başlayacağı ve takvimin ne zaman açıklanacağı henüz netleşmedi. Yurt başvurularının yüz yüze eğitimle ilgili karar gereğince okullar Eylül ayında açılacak. KYK başvurularının da her yıl Eylül ayında başladığını düşünürsek, geri sayım başlamış durumda. Önümüzdeki günlerde tarihin netleşmesi halinde son gelişmeleri içeriğimizden takip edebilirsiniz.

KYK Burs Başvuruları Ne Zaman?

2021 burs başvurularının her yıl olduğu gibi bu yıl da Eylül ayında başlayacağı tahmin edilmektedir. Bu kapsamda net tarih belli olduğunda haberimizde yer vereceğiz ve KYK burs başvuruları açıldığında üniversite bursuna nasıl başvurulur? diye merak e-Devlet üzerinden anında başvurularını yapabilecekler. KYK burs başvuruları hakkında daha detaylı bilgi almak için Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü’nün Kredi ve Burs hizmetleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Vakıf Burs Başvuru Tarihleri

2020-2021 eğitim öğretim yılı için aktif halde olan birçok burs başvuruları tarihi sona ermiştir. 2021-2022 yeni eğitim dönemi için burs başvurularının açıklanmasının ardından güncelleme yapılacaktır, içeriğimizi takip ederek burs başvuru formu üzerinden hemen talebinizi oluşturabilirsiniz.

Öğrencilere burs veren kurumlar ve başvuruları;Türkiye Bursları başvurusu

Gençlik ve Spor Bakanlığı burs ve öğrenim kredisi (e-Devlet başvurusu)

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu

E-bursum üzerinden burs başvurusu yapmak ve aktif desteklemeleri incelemek için web adresini ziyaret ediniz.

Verdiğimiz kurum, kuruluş ve derneklerin başvuru tarihlerini ve şartlarını takip edebilir, başvuru tarihleri arasında siz de müracaat edebilirsiniz.

Yücel Kültür Vakfı Yabancı Dil Bursu

YKV yabancı dil bursu alabilmek için üniversite kademesinde eğitim alma şartı bulunmamaktadır. 18-26 yaş aralığında olan gençler yabancı dil burs başvurularını tamamlayabilirler. Bir defa burs almaya hak kazanmış olan kişi, eğitim aldığı dilde her seviyede belirlenen başarı ve ortalama şartı ile dilediği seviyeye kadar eğitim almaya devam edebilir. Fakat sadece kazandığı yabancı dili değiştirme hakkı yoktur. Yücel Kültür Vakfı yabancı dil burs başvurusu yılın her günün yapılmaktadır. 2021 yılı başvurularının açıklanma tarihi ise 01.10.2021 tarihidir. Daha detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için YKV web sayfasını ziyaret ediniz.

Sevda Cenab And Müzik Vakfı Bursu

Çok sesli müzik eğitimine katkı sağlamak amacı ile kurulmuş olan vakıf müzik alanında eğitim görmek isteyen veya eğitim gören öğrenciler için karşılıksız burs imkanı sağlamaktadır. Evrensel çok sesli müzik, müzik bilim ve müzik eğitimi alan başarılı ve maddi durumu yetersiz olan öğrencilere verilen burs başvuruları Temmuz ayının sonuna kadar yapılmaktadır. Sevda Cenab And Müzik Vakfı bursu başvurusu için;İnternet sayfası üzerinden yer alan başvuru formunu doldurunuz.

Ardından; adres, telefon ve mail adresinin yer aldığı dilekçeyi

Özgeçmiş belgesini,

Ana dalı ve kurum öğretim üyelerinden birinin, öğrencinin yetenekli, başarılı ve bursa hak kazanmış olduğunu belirten öneri mektubunu,

Bir önceki yıla ait olan öğrenim durumunu belirleyen, öğrenci işlerinden onaylanmış, başarı durum belgesini,

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

1.100 TL Sosyal Yardım Başvuruları Devam Ediyor! Herkes Başvurabilir

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0