a

Kılıçdaroğlu, Moda Sahnesi’ni ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektriğinin kesilmesi gündeme gelen Moda Sahnesi’ni ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu, dün sosyal medya hesabından, bugün yapacağı ziyarete ilişkin “Sevgili @modasahnesi milletimiz için verdiğiniz mücadeleyi tarih yazacaktır. İzninizle sizleri ziyaret etmek isterim. Elektriğinizi tekrar açmışlar ama ne olur ne olmaz, kandil de getireceğim. Malum bende çok var. Gönderen hiç olmazsa bir işe yaramış olur” paylaşımında bulunmuştu. 

Kadıköy’deki Moda Sahnesi’ni bugün ziyaret eden Kılıçdaroğlu’na, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da eşlik etti. Kılıçdaroğlu, yanında getirdiği kandil ve feneri, Moda Sahnesi Sanat Yönetmeni Kemal Aydoğan’a armağan etti. 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Kadıköy’de geçtiğimiz günlerde elektriği kesilen Moda Sahnesi’ni ziyaret ederek kendisine gönderilen kandillerden ikisini Yönetmen Kemal Aydoğan’a hediye etti.

Ardından açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, bir toplumu var eden değerlerden birinin kültür ve sanat olduğunu belirterek, “Sanat ve kültüre ne kadar önem verirsek, Türkiye’nin saygınlığı, Türkiye’nin itibarı bütün dünyada o kadar iyi yankılar uyandırır. Moda Sahnesi’nin elektriklerinin kesildiğini duyunca doğrusunu isterseniz ürpermedim değil. Bir sanat alanında, sanatın icra edilmesinde elektriklerin kesilmesi başlı başına vahim bir tablodur. Ama sonradan bağlandığını duydum ve gerçekten son derece mutlu oldum” diye konuştu.  

Elektrik zamları konusunda iktidarı eleştirdiğini ve sosyal medyada paylaşımlarda bulunduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: 

“Bunun üzerine Sayın Devlet Bahçeli kendi il başkanlarına talimat vererek bana kandiller göndermelerini söylemişlerdi. O kandillerden ikisi burada. Bir lamba, bir de fener. Dolayısıyla düşündüm ki en çok Moda Sahnesi’ne yakışır bunlar. Benzer bir olayı yaşadılar. Ama 21. yüzyılda kandillerden ya da lambalardan değil. Lambalar, kandiller ayrı şeyler. Onlar bizim kültürümüzün bir parçası. Elbette ki kandilimiz de olsun. Elbette ki lambalarımız da olsun. Elbette fenerlerimiz olsun ama 21. yüzyıldayız biz artık elektriklerimiz olsun. Buzdolaplarımız çalışsın. Dolayısıyla elektrikten yararlanan, enerjiden yararlanan bütün esnafın, vatandaşların en azından pahalı bir bedel ödemeyerek bu enerji hakkından yararlanmaları gerekiyor.”

Kılıçdaroğlu, zamlar geri alınıncaya kadar faturayı ödemeyeceği açıklamasının ardından fatura gelip gelmediğinin sorulması üzerine, “Bilmiyorum, ben evde değilim ama Ankara’ya dönüşte eşime sorayım yeni fatura geldi mi gelmedi mi…” dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İmamoğlu, öğleden sonra için uyardı: 2 günün tamamı kadar kar yağacak

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0