a
  • Sahra Haber
  • Politika
  • KINIK’TA TIBBI AROMATİK BİTKİLER İHTİSAS OSB İÇİN TOHUM TOPRAKLA BULUŞTU

KINIK’TA TIBBI AROMATİK BİTKİLER İHTİSAS OSB İÇİN TOHUM TOPRAKLA BULUŞTU


Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan, ‘Üreticiye Kazanç , Tüketiciye Sağlık, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği’ projesinin ilk adımları Kınık’ta atıldı.


Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan, ‘Üreticiye Kazanç , Tüketiciye Sağlık, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği’ projesi Kınık’ta hayata geçti.
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün de desteğiyle tarımsal üretimin yapılması amacıyla hazırlanan “Üreticiye Kazanç Tüketiciye Sağlık Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Projesi” nin Kınık’ta ilk adımları atıldı.


‘Üreticiye Kazanç , Tüketiciye Sağlık, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği’ kapsamında Kınık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte Kınık Belediyesine  ait alanda kimyon ve anason ekimi gerçekleştirilerek proje hayata geçti.
“Hayırlısı olsun”


Kınık Belediye Başkanı Dr.Sadık Doğruer, “Türkiye’de ilk Bitkisel Üretim OSB olacak bu proje için ilk adımları atmanın mutluluğu ve heyecanı içindeyim.Hepimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.Mayıs ayında da stevia ,adaçayı ve aynısefa bitkileri için planlama yapılıyor’’ dedi

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İYİ Parti'den istifa eden Alaşehir İlçe Başkanı ve 14 parti yöneticisi MHP'ye katıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0