a

KOÇ ALİ AL’DAN CUMHURİYET ÇAĞRISI.

TİCARET ODASI MESLİS ÜYESİ KOÇ ALİ AL

Meclis toplantısında kürsü konuşmasında sözlerini şöyle dile getirdi. Bu sevginin altında yatan en önemli unsur, İzmirlilerin Cumhuriyetin değerlerine olan bağlılığıdır. Cumhuriyetin ilanı, Türk toplumunu çağdaşlaştırmayı amaçlayan Türk devriminin bir parçasıdır. Diğer yenileşme ve reformların da önünü açan bir siyasal inkılap hareketidir. İzmir, tüm bu reformları benimsemede daima öncü olmuştur. Çok kıymetli bir kentte yaşıyor, çalışıyor, üretiyoruz. Elbette sorumluluğumuz da büyük. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, ideallerini, kurduğu Cumhuriyet’i yaşatmak, geliştirmek ve yeni kuşaklara aktarmak aslî görevimizdir.

Evet, yarın kordon’daki Cumhuriyet Bayramı’na “Cumhuriyet Yürüşü”ne İzmir’deki bütün Meclis üyesi, Ticaret Odası Meclis üyelerine ve İzmir’deki bütün esnaf ve tüccarları; yarınki Cumhuriyet Bayramı’nı hem seyretmeye hem de yürümeye davet ediyorum.

Davet edin ki manevi değerlerimizi ve milli değerlerimiz yükselsin ve gençlerimiz de bundan feyiz alsın. Örnek alsın ki Cumhuriyeti daima gençlerimiz kutlasın. Biz, yarın bu ebedi dünyadan göçtüğümüz zaman gençlerimizi örnek alarak her yıl 29 Ekimdeki Cumhuriyet Bayramı’nda hep beraber yürüsünler. Cumhuriyet Bayramı’nız kutlu olsun, sevgilerimle..l

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Milletvekili Sındır, “Cumhuriyet Anadolu topraklarında ilk defa millet egemenliğinin tescilidir”

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0