a
  • Sahra Haber
  • Genel
  • Kosgeb Faizsiz 3 Yıl Geri Ödemesiz Esnaf Kredisi Başvuru Tarihi 3 EYLÜL’e kadar UzatıldıMikro Ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı’ kapsamında işletmelere 30 bin ila 75 bin TL’ye kadar faizsiz destek kredisi Başvuru tarihi uzatıldı.

Kosgeb Faizsiz 3 Yıl Geri Ödemesiz Esnaf Kredisi Başvuru Tarihi 3 EYLÜL’e kadar UzatıldıMikro Ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı’ kapsamında işletmelere 30 bin ila 75 bin TL’ye kadar faizsiz destek kredisi Başvuru tarihi uzatıldı.

Pandemiden etkilenen işletme sahiplerine destek amacıyla hükümet, 35 bin ile 75 bin TL’ye kadar destek paketi sundu. KOSGEB’in Hızlı Destek Programı’nın ikinci faz başvuruları normalde bugün sona erecekti. Ancak Kovid-19’dan etkilenen işletmelere yönelik KOSGEB desteğinde başvuru süresi 3 EYLÜL tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Kovid-19 salgınından olumsuz etkilenen imalatçı mikro ve küçük işletmelere yönelik hızlı destek programında başvuru süresini 6 Ağustos’a kadar uzattı.

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt daha fazla işletmenin bu programdan yararlanması için süre uzatımı kararı aldıklarını söyledi. Kurt, “Şartları sağlayan mikro ve küçük ölçekli işletmeleri desteğimizden faydalanmaya davet ediyoruz.” dedi.

İkinci Etap Başvurularında SON TARİH 3 EYLÜL

30 bin lira faizsiz destek İMKANI! Başvuru için bugün son gün 3 EYLÜL’e olarak uzatıldığı açıklandı. Bu tarihe kadar başvuru yapın. Fırsatı Kaçırmayın!

30 bin lira faizsiz destek imkanından yararlanmak isteyenler e-Devlet üzerinden başvurularını 3 EYLÜL saat 23:59’a kadar yapabilecek.

HIZLI DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, İmalatçı Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı’nda 21 Haziran’dan itibaren ikinci faz başvuruları almaya başladıklarını belirterek birinci aşamada başvurusu kabul edilen işletmelere ödemelerin yapılmaya başlandığını açıkladı.

Ödeme talebinde bulunanlara ödemeleri yapılmaya başlandı. Pandemiden etkilenen imalatçı mikro ve küçük işletmelere yönelik olarak başlatılan Hızlı Destek Programı’nın 3-21 Mayıs tarihlerini kapsayan ilk fazına ilişkin ödemeler yapılmaya başlandı. Bu hafta itibariyle ödemeleri başladı. Ödemeyi hak eden işletmelerimiz ödeme talebinde bulunmaları durumunda verilen IBAN numaralarına ödemeleri yapılacaktır. Hak edenlerin ödemeleri IBAN numaralarına yatırılacak. Kurt 10 binin üzerinde Kobi Kosgeb’in desteğinden faydalanacak. dedi. Pandemiden zarar gören işletmeler Faizsiz Kosgeb desteğinden kademe kademe faydalanacak dedi.

İkinci Etap Başvurularında Son Tarih 3 Eylül

Başvuru süreci sürüyor ve şartlar esnetildi: Küçük işletmelere 75 bin TL faizsiz destek başvuruları e-devlet üzerinden alınmaya devam ediyor.

Kosgeb Covid-19 ‘dan etkilenen işletmelere ‘‘5 milyar TL bütçeli Hızlı Destek Programı‘‘ kapsamında kullandırılacak olan 3 yıl ödemesiz 75 bin lira faizsiz destek kredisinin başvuruları 21 Haziran Pazartesi günü itibariyle yeniden başladı. Kosgeb tarafından;

  • Mikro işletmelere 30 bin TL
  • Küçük işletmelere 75 bin TL
  • 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz olarak verilecek olan Hızlı Destek programı faizsiz kredinin Başvuruları 3 Eylül’e kadar e-devlet üzerinden online yapılacak.

“Şartları taşıyan mikro veya küçük işletmeler, 21 Haziran Pazartesi’den itibaren e-Devlet üzerinden KOSGEB aracılığıyla başvurularını yapabilecek ve başvurular 3 Eylül ‘e kadar sürecek. Peki işletmeler bu süreçte başvurularını nasıl yapacak? İşte kredinin detayları ve başvuru işlemlerine dair tüm merak edilenler..

KOSGEB YENİ DESTEKLER YOLDA

KOSGEB Başkanı Hasan Basri Kurt, Pandemi sonrası çok temel birkaç destek paketimiz olacak ”KOSGEB YENİ DESTEKLER YOLDA” müjdesini de verdi..

Yenilikçi işletmelere ilave destek verileceğini, Kosgeb destekleri ile firmaların nakit akışlarının rahatlayacağını sözlerine ekledi.

Faizsiz Kosgeb Desteği

Hızlı Destek Programı’na başvurular 3 Eylül tarihinde sona erecek. Geri ödeme, 2024’te başlayacak

Desteği hak eden KOBİ’lerimiz 3 yıl sonra geri ödemelere başlayacak. İşletmeler için çok rahat bir ödeme planı kurguladık. dedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

MÜSİAD İzmir’den Kızılay’a Kan Bağışı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0