a

Kumar oynayanlara para cezası

Yozgat’ın Saraykent ilçesinde kumar oynadıkları belirlenen 22 kişiye para cezası uygulandı.

Yozgat’ın Saraykent ilçesinde iftar sonrasında gerçekleştirilen denetimlerde kumar oynadıkları belirlenen 22 kişiye 40 bin lira idari para cezası uygulandı.

Saraykent Kaymakamı Ali Açıkgöz, İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmayla 22 kişinin tombala olarak tabir edilen oyunu oynadıkları esnada, kumar paralarıyla yakalanmaları üzerine 5326 sayılı kanunun 34. Maddesi gereğince toplam 40 bin 18 lira para cezası işleminin uygulandığını söyledi.  Açıkgöz, ‘’Maalesef bu kutsal zaman diliminde bu tür yanlışlara düşüp, evinin rızkını bu masalara bırakan vatandaşlarımız var. Bu tür işlere tevessül edenlere işyeri mühürleme dahil tüm tedbirleri uygulayacağız. Kumara karşı ‘sıfır tolerans’ ilkesiyle hareket ediyoruz. Bu illetten toplumumuzu korumak zorundayız. Yarın genç kardeşlerimiz de bundan etkilenirse Rabbimiz katında bunun mesuliyeti büyük olur’’ dedi. 

Kaymakam Açıkgöz, vatandaşların bu tür durumları, kendilerine ve kolluk görevlilerine hiç çekinmeden, vakit kaybetmeden bildirmelerini de istedi.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

İBRAHİM ÇALLI SERGİSİ İÇİN SON GÜNLER

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0