a

Milli Judo Antrenörü vekillik için kolları sıvadı

Tunç, “Siyaseti hizmet alanı yapmak için yola çıktım”

Milli Judo Antrenörü Münir Tunç, Gümüşpala’da halk toplantısına katıldı. Bağımsız Milletvekili Adayı olacağını duyuran Tunç, “Siyaseti hizmet alanı haline getirmek için yola çıktım” dedi.

Milli Judo Antrenörü Münir Tunç, Bayraklı-Gümüşpala’da gerçekleştirilen halk toplantısına katıldı. Yüzlerce vatandaşın ilgi gösterdiği toplantıya STK temsilcileri ve kanaat önderleri de katıldı. Ziver Demir’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Tunç, judo antrenörü olarak Basmane’den dünya şampiyonları çıkardıklarını söyledi. Tunç, Basmane’de ailesiyle yıllardır esnaflık yaptığını da kaydederek, “Her zaman toplumumuzla iç içe onların dertlerini dert edinen biri olarak yaşadım. Basmane’de ve çevresindeki semtlerimizde çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak kalması için sporun öne çıkması için uğraştım. Çok şükür dünyanın her tarafında İstiklal Marşı’mızı okuttuk ve şampiyonluklarla döndük” sözlerine yer verdi.

BAŞARILARIMIZI SİYASETTE DE GÖSTERECEĞİZ

Tunç, uzun süredir İzmir’in her bölgesinden siyasete adım atması için öneriler geldiğini kaydederek, “Toplumun sorunlarını, sıkıntılarını çözmek için siyaset bir araçtır. Dostlarımız beni bu yola layık gördüler. Ben de onların verdiği güvenle yola çıkıyorum. Spor alanında ve semtlerimizde gösterdiğimiz toplumsal dayanışma alanındaki başarıları siyasette de yapacağımıza inanıyorum” açıklamasını yaptı.

KURUMLARI HAREKETE GEÇİRECEĞİZ

 Pandemi koşullarında ulaşabildiğimiz bütün insanlara ulaşmaya onların sıkıntılarını gidermeye çalıştıklarını kaydeden Tunç, “İyi zamanda olduğu gibi zor zamanda da birbirimizden kopmadığımız, yan yana olduğumuz bir havayı hep görmek istiyorum. Bunu hep beraber başaracağız. Emin olun, çocuklarımız, gençlerimiz için yararlı olan ne varsa yetki sahibi insanları ve kurumları harekete geçireceğiz” görüşünü aktardı.

İZMİR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Tunç, İzmir’deki yoğun Mardinli nüfusa da dikkat çekerek, “Ben hemşerilerimi çok seviyorum. İzmir’i de en az o kadar seviyorum. Hemşerilerimizin bu kentte daha görünür ve bu kente daha güzel şeyler katması için uğraşacağım. Bu nedenle bugün burada sizlere yola çıktığımı söylemek benim için ayrı bir değer” ifadesini kullandı.

Toplantıya İzmir Konfederasyonu Genel Başkanı Beşir Tunç, İzmir Pazarcılar Derneği Başkanı Faysal Acar, tanınmış Mardinli simalardan İbrahim Kılınç ve toplantıya  katılan mahalleliler de Münir Tunç’a başarılar diledi. Etkinliğin sonunda Münir Tunç, mahallelilerle birebir sohbet etti.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Vatan Partisi’nden PKK’ya ödüle tepki

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0