a

OĞUZHAN ÖZKAYA ÖĞRENCİLERİ YUNANİSTAN’DA

Erasmus projesi

PLUS HAREKETLİLİĞİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

İzmir’de devam eden 12 AB projesi ile en fazla AB projesi yürüten okul ünvanına sahip olan Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları öğrencileri ERASMUS Plus etkinliği için Yunanistan’da Portekiz, İtalya ve Romanya’dan gelen öğrencilerle buluştu.

“Akran izlenimi: Avrupa’da Toleransı ve karşılıklı anlayışı artırmak için ortak bir çerçeve”- “PEER IMPRESSION: A COMMON FRAMEWORK FOR RAISING TOLERANCE AND MUTUAL UNDERSTANDING IN EUROPE” Başlıklı Proje için Yunanistan’da çalışmalara başlayan Oğuzhan Özkaya’lı öğrenciler, Türk kültür ve değerlerini Avrupalı öğrencilere aktarıyorlar.

Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Özkaya, “Öğrencilerimiz , tolerans ve karşılıklı anlayış için Yunanistan, Portekiz, İtalya ve Romanya ile bir araya geldi” dedi. Türk kültüründe binlerce yıldır var olan değerleri Avrupalı öğrencilerle paylaşmanın önemine işaret eden Oğuzhan Özkaya, şöyle konuştu:

“Hacıbektaş’ın, Mevlana’nın, Yunus Emre’nin hoşgörü ve sevgi anlayışını Yunanistan, Portekiz, İtalya ve Romanya’dan projeye diğer ülkelerin öğrencilerine aktaran çocuklarımız kültürel değerlerimizi tanıtıyorlar. Yunus’un dediği gibi; Gelin tanış olalım / İşi kolay kılalım / Sevelim sevilelim / Dünya kimseye kalmaz”

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

BAŞKAN DOĞRUER’DEN CEMEVİ AÇIKLAMASI

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0