a
  • Sahra Haber
  • Genel
  • Pandemi Kuralları Değişiyor mu? Eylül Ayında Yeni Tedbirler Masada

Pandemi Kuralları Değişiyor mu? Eylül Ayında Yeni Tedbirler Masada

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Türkiye’de pandemi kuralları değişiyor mu, yeni tedbirler neler, ne zaman açıklanacak, 6 Eylül sonrasında neler olacak, PCR testi zorunluluğu ve tüm detayları hemen öğrenebilir ve tüm yeni tedbirler hakkında bilgi alabilirsiniz…

Covid 19 ile mücadele tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sürmektedir.

Eylül ayı itibari ile pandemi kurallarının yeniden güncellenmesi söz konusu olmaya başladı. Lokanta, cafe, AVM gibi kapalı sosyal mekanlarda, kamu ve kurumlarında aşısızlara ayrı yer ayrılması, test zorunluluğu kapsamında birçok önlem gündeme gelmektedir. Vakaların artması ile beraber yeni yasaklar geliyor mu, tedbirler nasıl olacak, 6 Eylül’de aşı olmayanlar ne yapacak, PCR testi haftada kaç kez olacak? Tüm detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Koronavirüs ile Mücadele de Yeni Tedbirler

Yeni kararların Eylül ayının ilk haftası sonrasında alınacağı söylenmektedir. Bununla beraber üniversite ve yüz yüze eğitimin başlaması ile beraber toplumsal hareketlilikte artıyor. Veli ve öğretmenler arasında aşısızların sayısında azalma olacağı ve bununla beraber PCR testinin zorunlu olacağı buna göre bu kesimde aşı yaptıranların sayısının artacağı ön görülmektedir.

İçişleri Bakanlığı’ndan yeni PCR testi genelgesi tüm illere gönderildi. Hemen genelge üzerindeki bilgileri öğrenebilirsiniz.

Covid-19 Kapsamında Masadaki Yeni Öneriler Neler?

Tartışılan yeni önlemler aşağıdaki gibidir;Öneriler arasında aşı yaptırmayanlara PCR testi zorunluluğu getirilen alanların kapsamının genişletilmesi,

AVM’ler de PCR testi zorunluluğu,

Kapalı alanlar, toplantılarda ve kamu kurumları için ‘ikili’ uygulamalar,

Dışarıya hizmet veren kamu kurumları, cafeler, lokanta ve yemek salonları, kütüphane, sinema gibi mekanlara aşısızlar için ayrı bölüm yapılması yeni önlemlerin arasında alınması bekleniyor.

Şuan için parasız yapılacak PCR testlerinin, bir süre sonra paralı olarak uygulamaya konulmasını ise tartışmaya alınacağı ön görülmektedir.

Eylül ayı pandemi tedbir ve yasakları hakkında güncel bilgiler sitemiz üzerinden açıklandığında bilgilendirilecektir. Bizleri takip ederek pandemi sürecindeki yeni öneri ve tedbirleri öğrenebilirsiniz.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

DURU’NUN NEFESİ DURMASIN

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0