a
  • Sahra Haber
  • Dünya
  • Prag Büyükelçiliğimizin düzenlediği Kahve Festivali Çek basınında yer aldı

Prag Büyükelçiliğimizin düzenlediği Kahve Festivali Çek basınında yer aldı

Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçiliği’nin Çekya’nın başkenti Prag’ta Türkiye Büyükelçiliği’nin düzenlediği Türk kahvesi festivali, ülkenin tanınmış gazetelerinde gündeme geldi.Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçiliği’nin Çekya’nın başkenti Prag’ta Türkiye Büyükelçiliği’nin düzenlediği Türk Kahvesi Festivali, ülkenin tanınmış gazetelerinde gündeme geldi.

Bilindiği gibi Çekya’nın başkenti Prag’da, 11-19 Eylül 2021 tarihleri arasında, Türk Kahvesi Kültürü Festivali düzenlenmiş, Türkiye Cumhuriyeti Prag Büyükelçisi Egemen Bağış da, Türk kültürünü ve Türk kahvesini festival ile Çek Cumhuriyeti vatandaşlarına tanıtmayı amaçladıklarını açıklamıştı. 

Büyükelçi Egemen Bağış’ın duyurusunu yaptığı o festival ve Türk kahvesi, ülkenin tanınmış gazetelerinde gündeme geldi.

Çek Cumhuriyeti’nin en popüler gazetelerinden olan Lidové Noviny’nin haftasonu dergi ekinde Türk kahvesi temalı Kültür festivalini anlatan uzun bir makale yayımlandı.

Jana Pavlova imzalı makalede;  kahvenin Türk toplumundaki büyük öneminden, Türk kahvesinin tarihine ve doğru hazırlanışına kadar geniş bilgiler yer aldı.

Jana Pavlova, “Türk kahvesini içtikten sonra, Çek kahvesini seve seve unutacaksınız.” vurgusu yaptığı makalesinde, aynı zamanda Büyükelçi Egemen Bağış’ın etkinlikte kullanmış olduğu“gönül ne kahve ister ne kahvehane, gönül muhabbet ister, kahve bahane” atasözümüzün Çekçe tercümesine de yer verdi.


0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0