a

Sanatçı Fatma Girik son yolculuğuna uğurlanacak

Sanatçı için yarın saat 10.00’da Şişli Belediyesi’nde belediye çalışanlarının katılacağı anma töreninin ardından saat 11.00’de Cemal Reşit Rey’de tören düzenlenecek. Teşvikiye Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Sanatçının cenazesi Bodrum’da toprağa verilecek.Yaşamını yitiren Sanatçı Fatma Girik, yarın düzenlenecek törenin ardından Bodrum’da toprağa verilecek. 

 Fatma Girik’in anma  ve cenaze töreniyle ilgili program belli oldu. Sanatçı için yarın saat 10.00’da Şişli Belediyesi’nde kurum çalışanlarının katılacağı anma töreninin ardından saat 11.00’de Cemal Reşit Rey’de tören düzenlenecek. Teşvikiye Camisi’nde öğleyin  kılınacak cenaze namazının ardından sanatçının cenazesi Bodrum’da toprağa verilecek. 

Sanatçı dostları Fatma Girik’i anlattı. 

Hülya Koçyiğit, ”İçim yanıyor. Canım arkadaşım, o masmavi gözleriyle hepimize enerji, mutluluk veren dev yürekli, benim canım arkadaşım.  İnanasım gelmiyor. Fatmam, seni ziyaretlerimde ne planlar yaptık arkadaşım. Hani hepsini gerçekleşecektik… Böyle olmadı, yüreğim çok yanıyor. Türk sineması en önemli oyuncularından birini kaybetti, ben kardeşimi… Bu dünyadan bir Fatma Girik geçti… Ruhun şad olsun Fatmam, güzel yüreklim. Hepimizin başı sağ olsun” dedi. 

Sanatçı Filiz Akın, ölüm haberinin  şokunu yaşadığını belirterek, ”Herhalde yanlış duydum diyorum, olmuyor, telefonlar çalıyor. Mesajlar geliyor. Ah benim dobra arkadaşım. Ben şimdi kime ‘menekşe gözlüm’ diyeceğim” diyerek duygularını dile getirdi. .

Sanatçı Hale Soygazi, Girik’i ilk ameliyatından sonra ziyaret ettiğini ifade ederek, ”Gene gidecektik olmadı . Başımız sağ olsun, Türk sinemasının sembolü Fatma Girik saygıyla sevgiyle anacağız” diye konuştu. 

Sanatçı Kerem Alışık, ”Ah benim insanları insan kalbi ile seven Fatma ablam. Sıcak ekmek kokuları bıraktın bağrımızda ve bugün gökyüzüne can arkadaşlarının yanına gittin. Her yer soğuk şimdi. Hepimizin kalbi, nefesi, ruhu üşüyor. Acımı hangi dilde tercüme etsem üzüntümü anlatmaya yetmiyor. Nurlar içinde uyu” dedi. 

 Sanatçı Tamer Yiğit, Türk Sineması’nın en değerli kadın oyuncularından Fatma Girik’in vefatını derin üzüntüyle öğrendiğini belirterek,  Girik’in  sanatı ve karakteriyle yeri doldurulamayacak bir kiş olduğunu vurguladı. 

Sanatçı Itır Esen de çocuk yaşlarından tanıdığı  Fatma Girik’in ”büyüleyici bir ışığı olduğunu” ifade ederek, ”Gözlerindeki yıldızlı parıltıdan etkilenmemek olanaksızdı. Sinemaya olan tutkusu, Fatma Abla’yı oyunculukta da onu zirveye taşıdı. Cesareti, yüreğindeki kartalı hep zirveye taşıdı. Çok ama çok üzgünüm. Gittiğin yerde seni ayakta karşılayacak tüm sevdiklerin. Alkışlarla yürü yeni yolunda” dedi. 

Sanatçı Selda Alkor ise ”Fatma’nın hep çocuk gibi  ruhu vardı. Çok güçlüydü, çok açık sözlü bir kadın ve çok önemli bir sanatçıydı. Özlemle anacağım arkadaşımı, çok ama çok üzgünüm. Hepimizin başı sağ olsun” diyerek üzüntüsünü dile getirdi. 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Gazeteci Uğur Mumcu Karşıyaka’da anıldı

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0