a

Sokak hayvanları kısırlaştırılıyor

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde belediye tarafından sokak hayvanları için beslenme noktaları oluşturuldu, hayvanların kısırlaştırılıp doğal ortamlarına bırakılıyor.


Sokak hayvanlarının kısırlaştırılıp, zararsız hale gelmesinin ardından doğal ortama bırakılmasının yanında beslenmeleri konusunda da yerel yönetimler çalışmalarını sürdürüyor.

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde, sokak hayvanları kısırlaştırılıp doğal ortama bırakılırken, yeni beslenme noktaları da oluşturuldu. Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, yeni oluşturulan beslenme noktalarını ziyaret edip, hayvanlar için yiyecek bıraktı, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yalçın, kış aylarıyla birlikte beslenme sorunu yaşayan sokak hayvanları için oluşturdukları beslenme noktaları sayesinde, sokak hayvanlarını kontrol altında tutup, tedavi ihtiyacı olanların da tedavi ve bakımlarını da yaptıklarını söyledi. Yalçın, ‘’İlçemizde sahipsiz sokak hayvanlarına beslenmeden tedavi ihtiyaçlarına kadar sahip çıkan belediyemiz. Farklı noktalarda oluşturduğumuz yeni beslenme noktalarıyla sokak hayvanlarının kış aylarında beslenme sorunu yaşamaması ve çevreye zararlı hale gelmemesi için yoğun çalışmalar yürütmekteyiz’’ dedi.

Yalçın, Veteriner hekim kontrolünde aylık yaklaşık 30 kısırlaştırma operasyonu, 100 parazit ve kuduz aşısı uygulaması yapıldığını, tedavi süreci tamamlanan sokak hayvanlarının tekrar doğal ortamına bırakıldığını kaydetti. Nezih Yalçın, ‘’Özellikle okul çevrelerinden gelen ihbarları titizlikle değerlendiren ekiplerimiz sahipsiz sokak hayvanları tarafından yaşanabilecek sorunların önüne geçmek için büyük çaba göstermektedir’’ diye konuştu.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Son Karatabak Bergamalı İsmail Araç’a Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ödül

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0