a

VATAN PARTİSİ İZMİR, ŞEHİT KUBİLAY’I ANDI

 Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığı, Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ı şehit edilişinin 91. yılında Menemen’de andı. “Kahrolsun emperyalizm, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!” sloganıyla yürüyen Vatan Partisi kortejine çok sayıda İzmirli katıldı. 
Haberin devamı ve fotoğraflar ektedir. Değerlendirmelerinize sunarız…
Saygılarımızla,Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığı 
Vatan Partisi İzmir, Şehit Kubilay’ı andıVatan Partisi İzmir İl Başkanlığı, Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay’ı şehit edilişinin 91. yılında Menemen’de andı. “Kahrolsun emperyalizm, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!” sloganıyla yürüyen Vatan Partisi kortejine çok sayıda İzmirli katıldı.

 EMPERYALİZM VURGUSU Vatan Partisi adına basın açıklamasını gerçekleştiren İl Başkan Yardımcısı Ali Erdem KÖZ, Menemen Olayı’nın sadece laiklik olgusu ile açıklanabilecek bir olay olmadığını belirterek bu olayın esas olarak emperyalizmin Türk devrimine darbesi olduğunu söyledi. Köz, “1923’te Sevr’i yırtıp Lozan’ı kabul ettiren Türk ulusu karşısında silahla amaçlarına ulaşamayacaklarını gören emperyalistler kendi emirleri altında çalışan provokatörler aracılığıyla işgal edeceği ve sömüreceği ülkeleri içeriden çökertmeye yöneldiler” diyerek Şeyh Sait Ayaklanması, Menemen Olayı, Dersim Kalkışması gibi olayların temelinde emperyalizmin kendine bağlı gerici ve bölücü kadroları kullanarak amaçlarına ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.  “KUBİLAY’I ANMAK DEMEK VATAN SAVUNMASI DEMEKTİR!” Vatan Partisi İl Başkan Yardımcısı Köz, “Menemen’deki olayın arka planında sömürgecilerin beslediği İngiliz Muhipler Cemiyeti Başkanı Sait Molla, Erbilli Şeyh Esat, Giritli Hüsnü Bey ve Giritli Şeyh Süküti’nin başını çektiği tarikat yapılanmaları vardır. Derviş Mehmet’i harekete geçirmişlerdir. Yani bu olay, Türk Devleti’nin milli sorunudur. Bu sebeple bugün Kubilay’ı anmak demek önce bağımsızlık önce vatan savunması demektir” şeklinde konuşarak Menemen Olayı’nın devrimlerle gelişen Türkiye Cumhuriyeti’ni emperyalist hegemonya altına sokmaya çalışanların desteklediği bir kalkışma olduğunu vurguladı.BİDEN CEPHESİNE UYARIAli Erdem Köz, Türk devrimine bugün de hıyanet içinde olanlar olduğunu vurgulayarak “Gericiliğe karşı mücadele, siyasal dinciliği besleyen ana damar olan emperyalizme karşı mücadele ile özdeştir. Hesaplaşmayı emperyalizmle yapmayı göze alamayan bir hareket emperyalizmin oyunlarına alet olmaktan kaçamaz” dedi. “SEYİT RIZA’YI ANARAK KUBİLAY’I ANAMAZSINIZ!” CHP’nin Biden planlarına alet olarak Şeyh Sait’i ananlarla aynı mevziiye geldiğini söyleyen Köz, “CHP de bugün Biden cephesinden hareket ederek91 yıl önce şehidimiz Asteğmen Kubilay’ı katledenlerle aynı mevziide durmaktadır. Seyit Rıza’ı anarak Kubilay’ı anamazsınız! Laiklik yoksa hayat yoktur şiarının temel dayanağı vatandır. Vatan savunması yapılmadan devrimler gerçekleştirilemez” dedi. 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, gündemdeki son ekonomik gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0