a

“Zorda kalan esnafı vakıfla destekleyeceğiz

İzmir Marangoz ve Mobilyacılar Odası Başkan Adayı Seyfettin Dağ, “Çeşitli nedenlerle zorda kalan mobilyacı esnafımızı kuracağımız vakıfla destekleyeceğiz” dedi.

İzmir Marangoz ve Mobilyacılar Odası Başkan Adayı Seyfettin Dağ, 11 Ocak’ta yapılacak meslek odası seçimleri öncesi İzmir’in farklı ilçelerindeki esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Meslektaşlarının özellikle kriz dönemlerinde ve yangın gibi felaketlerde zor durumda kaldığının altını çizen Dağ, “Esnafımızı daima güçlü kılacak projelerimizin başında tabii ki pazar alanı yaratmak ve ihracat geliyor. Ancak, meslek odasına seçildiğimizde yetkimiz dahilinde vakıf kurarak esnafımızı zor dönemlerde destekleyecek kurumsal bir mecra oluşturacağız. Bu vakıf ayrıca zor durumda olan meslektaşlarımızın çocuklarına burs imkanı da sağlayacak” sözlerine yer verdi.

Dağ, özellikle Buca-Karabağlar Mobilya Sitesinde sık sık yangın çıktığını ve meslektaşlarının yüksek maddi kayıplar yaşadığını da vurgulayarak, “Maalesef sigorta şirketleri bu yangınların sıklığını gözeterek meslektaşlarımızın işyerlerini ve ürünlerini sigorta etmekten imtina ediyor. O halde bizim mobilyacılar olarak kendi güvence alanımızı oluşturmamız gerek. Bir vakıf yüksek mağduriyeti ne kadar karşılayabilir, diye soranlar olabilir. En azından meslektaşımıza can suyu olabilecek bir oranda destek dahi aramızdaki dayanışmayı büyütür” diye konuştu.

Dağ, geçtiğimiz günlerde işyerleri yanan mobilyacıları da ziyaret etti.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

‘DSİ Olarak Ülkemizin 2023 Hedefleri Doğrultusunda Çalışıyoruz’

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0