DOLAR

28,9631$% 0.13

EURO

31,2594% -0.05

STERLİN

36,4716£% 0

GRAM ALTIN

1.890,55%0,22

ÇEYREK ALTIN

3.158,00%0,28

DOLAR

28,9631$% 0.13

EURO

31,2594% -0.05

STERLİN

36,4716£% 0

GRAM ALTIN

1.890,55%0,22

ÇEYREK ALTIN

3.158,00%0,28

a

İzmir Konferderasyon Başkanı Ferhan Ademhan’dan Çağrı.

Sahra haber-Gündem

İzmir’in Kaanat önderlerine ihtiyacı vardır

İzmir Konferderasyon Başkanı Ferhan Ademhan, Konfederasyon olağan toplantısında yaptığı açıklamada, yaklaşan seçimlerde milletvekili adayı, belediye meclis üyeleri ve Belediye Başkan Adaylarının ilk soluk aldığı yer dernekler ve federasyonlardır. Oysa bizleri kullanıp,seçim bitince seçilenler ise bizim yüzümüze bakmıyor, bir işimiz olduğunda işimize yardımcı olmuyorlar diyerek dert yandı. Ve bu yüzden de İzmir’de kaanat önderlerimize ihtiyacımız var. Bizlere yol gösterecek, bizlere abilik edecek diye. İşte bu yüzden İstişare kurulu oluşturuyoruz dedi.

İZMİR’İN 2 GÜZİDE İSMİ BİZLERLE

İşte bizde bu gün burada İstişare Kurullumuzun başına geçecek 2 isim önermek istiyoruz. İzmir’in siyasetini bilen ve tanıyan kişiler, İşte bu isimlerden birisi İzmir’de 1 dönem Buca Belediye Başkanlığı ve 1 dönemde İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığı ve 2 döne de Milletvekiliği ile Gençlik ve spor Bakanlık görevi yapan Yüksel Çakmur ve İzmir İl Özel İdaresi’de İl Genel Meclis Üyesi , Önceden Balçova Termal Otel İzmir‘de Yönetim Kurulu Üyesi . Önceden Cumhuriyet Halk Partisi – CHP 2.bölge milletvekili adayı’da 22.dönem,ve Sosyal Hizmet Uzmanı Mehmet Arısoy’u İzmir için İzmir Konferderasyonu bizleri yönlendirmeleri için rica da bulunduk ve bu görevi kabul ettiklerini dile getiridi.

ELİNİ KİRLETME ve KİRLİ ELLE YÜZÜNÜ SİLME

Eski Başkan Eski BakanYüksel Çakmur ise yapmış olduğu konuşmada, beni bu göreve layık gördüğünüz için teşekkür temennilerini dile getirdi.

Temiz siyaset için temiz eller lazım, bunca yıl ne elimizi ne de yüzümüzü kara çıkarttık diyen Çakmur, konuya uygun olarak büyük annaannesi ile geçen bir anısını da anlatttı:

Küçükken Anneanem beni yanına çağırıp, kuran okurdu ve bir gün söylediğini ben kendime hayat istişarı yaptım. Anneannem şunları söyledi: Bak oğlum diyerek elimi tuttu, Allaha kalkıyor eller dedi,yalvarıyor dua ediyor ve sonra yüzüne gidiyor dedi. Bak çocuğum dedi ellerini sakın kirletme, çünkü yine onu Allah’a dua ederken yüzüne sürüyorsun, o kirli elin yüzünü kirletir. Onu sürekli olarak kandırırsın fakat, belki insanları kandırısın fakat, Allahı kandıramazsın O herşeyi görür, her yüzüne sürüşte o kir yüzüne bulaşır, birikir, birikir, ve vicdanı kirletir çocuğum, ne elini ne de yüzünü kirlet diyerek söyledi.

Çakmur Sözlerine şöyle devam etti: “Birlikten Kuvvet doğar.” bir siyasetçi bir partiden nemalanamıyor, diğer bir partiye geçiyor. Bakıyor orada da istediğini bulamıyor ve alamıyor başka bir partiye gidiyor. Sonra gidip kendine bir parti kuruıyor. İşte bölünmemek lazım. Bölünmek çok kötü. Koltuk için yola çıkanlar hedefini şaşırabilir. Yola koltuk için çıkmamak lazım. Türkiye’nin özgürlüğü için, Türkiye’nin demokrasisi için,Türkiye’nin Adaleti, Hukuku için, silahların susması için, insanlar birbirini öldürmesin. İnsanlar o düşüncede bu düşüncede diye hayatlarına kimse son vermesin. Alllah can verir, Allah can alır, kardeşlik için birlik ve beraberlik için aynı yolda yürüyelim dedi.

YAN GELİP YATMA , STKLARDA GÖREV AL

Mehmet Arısoy’da şunları söyledi: “ Evde oturupda yan gelip yatmakla olmaz, sosyalleşmek için mutlaka sivil toplum örgütlerine üye olup, etkinliklerinde görev almak lazım. Arısoy toplantıda bulunan federasyon başkanlarına, Sizler çok önemlisiniz herkes kendi dalında birer şanşlı insanlarsınız. Sizin Belediyelere ihtiyacınız yok, onların sizlere ihtiyacı olacak. Tepeden inme, sen şusun sen busun diye bir şey yok.Siz ne derseniz İzmir’de o olur, diyerek Başkanlara seslendi ve İhtiyacınız olduğunuzda her zaman sizin emrinizdeyim dedi.

Başkan Ademhan; Ben bir İş adamıyım ve devamlı burada olamıyorum o yüzden böyle bir girişimde bulunmak ,konfedereasyonun başına işten anlayan ve işleri takip edecek bir ekip kurmak için vakti müsait olan büyüklerimizden ricada bulunduk ve onlarda bizim ricamızı kurmayıp, kabul ettiler ve bugün burada sizlere tanıtma şerefine nail olmuş bulunuyoruz şeklinde konuştu.

EN TOY ZAMANIMDA BANA BÜYÜK GÖREV VERDİLER

Çakmur “Ben çok genç yaşlardan beri bana görev verdiler. En toy ve en çaylak zamanımda haddimi bilerek hep büyüklerime saygı duydum. Beni onlar yetiştirdi. Onlar benim öğretmenim oldular, Ben burada da öğretmenim olduğuna inanıyorum içtenlikle söylüyorum dedi. Konuşuyoruz herkes benim fikirlerim en değerlidir diyor, karşımızdakiyle konuşuyoruz benim fikirlerim diyor, hayır benim fikirlerim ne kadar kıymetliyse, karşımdakinin de fikirleri de kıymetli. Birbirimize saygılı olacağız ki saygı görelim.

Bir insan Milletvekili olmak ister olabilir, belediye başkanı olmak ister olabilir.A Parti , B Parti C Parti olabilir.Bundan doğal bir şey yok. Söyleyeceklerimden yukarıdakiler alınmasın, Tek adam rejimi yanlış bir şey, bunu buradan ifade etmek istiyorum diyerek şöyle konuştu.

Kimse mesih değildir, Genel Başkan suntası kalksın, sandıklar konulsun halkın iradesi ortaya konsun eskiden olduğu gibi kim kimi seçerse o başkan olsun. Genel Başkanın seçtiği değil, demokrasiye uyulsun, özgürlükler gelsin, sandık konulsun,özgür birey, özgür insan eşit yurttaşlık.Türkiye’de doğu batı arasında köprü kurmayan yerel yönetim yad üst yönetimler Türkiye’ye fayda getirmez. Bu halk bizim bu toplum bizim bu seksen beş milyon biz hepimiziz”diye söyledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

GÜLDOĞAN’DAN, ASLANOĞLU VE İDUĞ’UN “BORNOVA TURU”NA GÖNDERME:

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.