DOLAR

32,2053$% -0.22

EURO

35,1156% -0.22

STERLİN

41,0337£% -0.05

GRAM ALTIN

2.498,17%1,32

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%1,11

DOLAR

32,2053$% -0.22

EURO

35,1156% -0.22

STERLİN

41,0337£% -0.05

GRAM ALTIN

2.498,17%1,32

ÇEYREK ALTIN

4.035,00%1,11

a

AK İzmir 2’nci bölge 1’inci sıra Milletvekili Adayı Eyyüp Kadir basın mensupları ile bir araya geldi.

Sahra Haber-Gündem

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir 2’nci bölge 1’inci sıra Milletvekili Adayı Eyyüp Kadir İnan Alsancak eski Tekel Fabrikasında basın mensupları ile bir araya geldi. Seçim çalışmaları ile ilgili soruları yanıtlayan İnan, İmamoğlu’nun Erzurum mitinginde gerçekleşen olaylara değindi. İnan, “İmamoğlu çok büyük bir provokatör. Biz bunu İstanbul seçimlerinde tecrübe ettik. Bulduğu her ortamı uygun bir provoke zeminine çekiyor. Burada İzmir marşı sloganı atıp Van’da çeşitli terör merkezli enstrümanlar kullanıp bize göre iki yüzlülük” dedi.

Türkiye seçim haftasına girdi. AK Parti seçim çalışmalarında sona yaklaştı. İzmir Milletvekili Adayı Eyyüp Kadir İnan, İzmir’in yerel yönetimine “Biz İzmir’den hakkımızı nasıl alacağız” diye sorarak tepki gösterdi.
Basın mensupları ile buluşma toplantısına AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Grup Başkan Vekili Özgür Hızal da katıldı.

BİZ SİZDEN HAKKIMIZI NASIL ALACAĞIZ

AK Parti İzmir Milletvekili 2’nci bölge 1’nci sıra Milletvekili Adayı Eyyüp Kadir İnan, İzmir yerel yönetimine “Biz sizden hakkımızı nasıl alacağız?” diye sordu.
İnan, “İzmir’in sokaklarına İzmir hakkını alacak diye manşet atıyorlar. Karşıyaka Stadı İzmir Körfez Geçişi Projesi, Konak Tüneli gibi her türlü adımımızda dava açan CHP’li ilçe belediyeleri ya da onlarda ihtisaslı odalar oldu. Bugün Karşıyaka Stadı’na engel olanlar da onlar. Körfez Geçiş Projesine engel olanlar da onlar. İhale aşamasına gelmişti bitmişti. Şehrimizin büyük bir trafik sorunu var. Her gün bu şehir trafiği yüzünden fabrikadaki işçimiz, öğrencimiz saat 08.30’da mesaisi varsa evinden saat 6’da çıkmak zorunda kalıyor. Biz yapmak istedik ama o istemezük anlayışı buna engel oldu. İnşallah Karşıyaka’mıza bu stadyum kazandırılacak. İstihdam başta olmak üzere siz geri planda bıraktınız. “İzmir hakkını alacak” diye yazıyorsunuz, biz sizden hakkımızı nasıl alacak?” diye sordu.


BELEDİYE TAKOZ SİYASETİNİ BENİMSEMİŞ
İzmir Büyükşehir Belediyesine eleştirilerini sürdüren İnan, “İzmir’de şehircilik çökme noktasına gelmiş durumda. Hepimiz burada yaşıyoruz. Burada yaşarken insanın mukayese edeceği gücü olamayabiliyor ama çok yeri dolaştım. Oradaki hizmetleri yerel yönetimler olarak görünce bizim hem kadın hem esnaf konusunda ne kadar geri kaldığımıza tanık oldum. Biz 35 İzmir 35 Projeyi yapmasaydık şehirciliği besleyen çoğu şey çökmüştü. Çevreyolunu havalimanını yapmasaydık çok farklı olurdu. Şehrimizin daha fazla takoz siyasetini benimsemiş belediyeye karşı daha yoğun bir muhalefet çalışmasını ortaya koyacağız. En büyük örneği burası” diye konuştu.

İMAMOĞLU ÇOK BÜYÜK BİR PROVOKATÖR

Dün akşam gerçekleşen Erzurum’daki İmamoğlu’na yapılan olaylı saldırı hakkındaki soruya yanıt veren İnan, “Olayları takip edebildiğim kadarıyla İmamoğlu çok büyük bir provokatör. Biz bunu İstanbul seçimlerinde tecrübe ettik. Bulduğu her ortamı uygun bir provoke zeminine çekiyor. İzmir’e gelip İzmir marşı söyleyip Van’daki mitingde zafer işaretleri ile ardından Öcalan’a yönelik dişe diş kana kan nutukları atılırken HDP ve eksenli flamalar açılırken o mitingde terörün uzantısı partinin yöneticilerinin hoyratça açıklama yaptığı siyaset zemininde orada destek vereceksin.
Ertesi gün Erzurum gibi dadaşların diyarı bir ilde buluşma yapacaksın. Siyasetin çizgileri ya da merkezine oturdukları dil ittifak zeminleri başlıca provoke zeminine oturuyor. Biz şiddete de ötekileştirilmeye de karşıyız. Bunlar doğru olan şeyler değil. Bu toplumun değerlerine düşman olduktan sonra siz provokasyonun zeminin sağladıktan sonra buna aday bir şey ortaya koymuş oluyorsunuz” ifadelerini kullandı.

SANDIKTAN VE DEMOKRASİDEN VAZGEÇMEDİK

Seçimden sonra görevi bırakmayacaklar mı iddialarına değinen İnan, “Son yerel seçimleri gördük. Nereyi terk etmedik. Teslim ettik. 1950 yılından itibaren Türkiye’nin yaptığı en güzel iş seçim. Katılım oranlarımız gerçekten çok yüksek. Amerika’da Avrupa’da bu iş yüzde 40lara indi. Sandık sonuçlarına yönelik nasıl şaibe yaratırız diye bu ve benzeri iftiraları atıyorlar. Böyle bir şey söz konusu değil. Son 40 yılda biz hiçbir zaman sandıktan ve demokrasiden vazgeçmemiş bir iktidarız” diyerek ifade etti.
BUNLARI SİYASİ ŞIMARIKLIĞA SÜRÜKLEMİŞ
CHP’nin İzmir Milletvekili Adaylarına tepki gösteren İnan, “CHP’nin bugünkü listesine çok yoğun bir tepki ve direniş var. Bunun kaynağı da son 20 senedir CHP bu şehirde an geldi Atatürk üzerinden an geldi Cumhuriyet üzerinden aidiyet geliştirdi ve İzmirliler bunlara çok yoğun bir kredi tanıdı. Görülüyor ki İzmirli hemşerilerimizin vermiş olduğu bu destek bunları siyasi şımarıklığa sürüklemiş. İzmir gibi bir yere Atatürk’e diktatör Kemalizm ırkçılık diyen birisi amiral koltuğunda 1’nci sırada. Burası Kuvayi milliye şehri. Hasan Tahsin’den fethi sekine uzanan bir veraset yoluculuğumuz var” diyerek konuşmalarını sürdürdü.
KAZANAN TÜRKİYE OLACAK
14Mayıs seçimlerinde belirleyici faktörün ekonomi olacağı yönündeki soruya İnan, “Ekonomi belirleyici olacak tabii ki. Dünyadaki tüm ülkelerde belirleyici fakat biz popüler olma uğruna “Sen ne istersen ne vereyim abi” şeklinde yönetseydik Arjantin’den farklı olmazdık. Rasyonel ekonomi politikalarını belirledik. Faizler noktasında dünya bizim noktamıza geldi. Yatırım büyüme istihdam konusundaki olumlu gelişmeler diğer olumlu gelişmelere bir mesaj. Bunları atlatacağız, neleri atlattık? Diğer sıkıntılarımız olduğu gibi vatandaşımız “Yaparsa AK Parti, yaparsa Erdoğan yapar” diyor. Piyasa istikrar ve güven ister. Yatırımcı da buna göre şekillenir. Şimdi daha farklı bir ortama 14 Mayıs’tan sonra gireceğiz ve kazanan Türkiye olacak” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

EYYÜP KADİR İNAN KONUŞMASININ SATIR BAŞLIKLARI:

Yoğun bir seçim çalışma içerisindeyiz. İzmirli hemşerilerimiz takdir ederse ilk günlerden sonra tüm basın mensuplarımızı ziyaret edeceğim Gençlik Kolları Başkanıydım. Şehrimizdeki insanların, yerel yönetimlerden kaynaklı sosyalleşme ve eğitim öğretim saatlerinin dışında vakit geçirebileceği yerler konusunda şehir kısıtlı.Burası çok eski, âtıl bırakılmış şehrin kalbinde, Alsancak gibi gençlerin yoğun vakit geçirdiği bir yerde duruyordu. İzmir Gençlik Kolları Başkanıyken de bunun kamuoyusunu yapmıştık. İzmir’in ramisi olacak şekilde bir yerde Alsancak Stadımız dibinde bu kültür ve sanat fabrikamız. İçerisinde onca atölye ve aktivite…
14 MAYIS BİZİM İÇİN BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ14 Mayıs Türkiye’de Yüzyılın seçimi. Bizim için bağımsızlık mücadelesi. Tüm iddialarımızı kalıcı olarak tesis edip devam etmesi yönünde niyetimiz var. Biz de 30 yaşında İzmir ikinci bölgede İzmir’in en genç vekili olarak inşallah çalışacağız.Ana muhalefet partisinden ne yazık ki geçmişleri ile ilgili de doğru orantılı bir zemin göremiyoruz. Milletimiz 14 Mayıs’ta hesabını soracak. Burada İzmir marşı sloganı atıp Van’da çeşitli terör merkezli enstrümanlar kullanıp bize göre iki yüzlülük.

BÜYÜK İZMİR MİTİNGİNDE GÖRMÜŞ OLDUK

GENÇLERİMİZ BU BAŞARILARI ELDE EDİYOR

Savunma sanayide yüzde 20’den yüzde 80’e çıktık. O inovasyonların merkezinde yaş ortalaması 38 buçuk. Gençlerimiz bu başarıları elde ediyorlar. Onlara güveneceğiz. Pandemi eksenli iniş çıkışlarımız var. Bunları halledeceğiz. Bir yerde muhtara özel kalem diyen var diğer yerde TCG Anadolu gemimizi anlatan var.
TUNÇ BEY BU CARİ AÇIĞI KAPATMAYA ÇALIŞIYORBiz milletvekili adaylarımız olarak partimizin ideallerini anlatmaya çok yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Onların adayları şehrimizi tanımadığı için hatta 14 Mayıs’ta bile kendilerine oy kullanamayacakları için Tunç Bey bu cari açığı kapatmaya çalışıyor. Belediye Başkanlarının da işini yapması lazım. Bugün İBB Başkanı’nın Van’da “Ne işi var?” diye soruyoruz. Biz milletvekilleri olarak güçlü bir kenetlenme yaptık. Mitingimizde bunun en bariz örneği.Bugün HÜDA PAR’ın hiçbir terör örgütü ile bağı bulunmamaktadır. Parti programlarında herkes istediğini özgürce söyleyebilir. Cumhur İttifakı olarak teröre karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.14 Mayıs’tan sonra enflasyon mücadelemiz sonuç bulacak. Bunun kaynağı dünyadaki krizler ve Türkiye’ye düşen pay. En az şekilde bunun vatandaşımıza yansıması için çok büyük bir mücadele ortaya koyuyoruz. İnsanların refahını ne kadar arttırsak o kadar da başarılı oluruz. İktidarın siyasete tavırlı olmasını beklemeyiz. Ana muhalefeti ile STK’ları ile askerlerimizi şehit edenlere karşı bir duruş sergilememiz lazım. Ne yazık ki ana muhalefetin millilik sorunu var. Kaynak;Halide Demir Polatlı Demokrat Gündem

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Adalet Partisi Genel Başkanı Dr. Vecdet Öz, İzmir’e geldi. Basın mensupları ve il yöneticileriyle kahvaltı’da buluştu

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.